אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הריכטרים ממשיכים במסע ההשתלטות על אורבוטק: הגיעו לאחזקה של 8.9%

הריכטרים ממשיכים במסע ההשתלטות על אורבוטק: הגיעו לאחזקה של 8.9%

קובי ויהודית ריכטר השקיעו סכום נוסף של כ-4.2 מיליון דולר ברכישת מניות החברה. זאת, בנוסף לרכישה בסכום של 12 מיליון דולר לפני שבוע

22.07.2009, 14:28 | עומרי כהן

בני הזוג קובי ויהודית ריכטר ממשיכים לחזק את אחיזתם בחברת אורבוטק. השניים דיווחו אתמול כי ב־20 ביולי רכשו עוד 1.2% ממניות החברה תמורת 4.2 מיליון דולר והגדילו את אחזקתם ל־8.9% מאורבוטק.

הרכישה בוצעה בעסקה מחוץ לבורסה ולפי מחיר של 10 דולרים למניה. באותו מחיר בוצעה גם העסקה הקודמת של הריכטרים מ־7 ביולי, כאשר רכשו 3.5% מהמניות ב־12 מיליון דולר. אורבוטק מפתחת מכונות בדיקה ליצרניות של צגים שטוחים (FPD) ומעגלים מודפסים (PCB). כבר אחרי הרכישה הקודמת הכריזו הריכטרים כי בכוונתם לדון עם דירקטוריון אורבוטק על השקעה נוספת ועל שינויים בהנהלת החברה.

במשך שנים כיהן קובי ריכטר כדירקטור באורבוטק, אך בפברואר האחרון שלח לחברה במפתיע מכתב התפטרות מהדירקטוריון, שבראשו עומד בשנים האחרונות אחיו, יוחאי ריכטר. מאורבוטק התקשו להסביר את ההתפטרות מפברואר, שנראית כעת תמוהה עוד יותר לנוכח רצונם של קובי ויהודית ריכטר להתערב בניהול החברה.

דירקטוריון אורבוטק מונה כיום שמונה חברים, שלושה חברים פחות מהמספר שמאפשר התקנון. לא מן הנמנע כי יהודית וקובי ריכטר יבקשו לעצמם ייצוג משמעותי בדירקטוריון, וייתכן אף את תפקיד היו"ר עצמו. לא ניתן היה להשיג את תגובת בני הזוג אמש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות