אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורט בצהריים: אלכס פרגוסון יכול להתחיל לפזר כספים צילום: איי פי

ספורט בצהריים: אלכס פרגוסון יכול להתחיל לפזר כספים

וגם: איצטדיון הדגל של מונדיאל 2010 יכלול שני מסכי ענק בגודל 86 מטר מרובע; רשת Sky נגד הרגולציה; הצבא הויאטנמי מעניק חסות לנבחרת קמבודיה ועסקת נוטס קאונטי עדיין לא רשמית

23.07.2009, 14:34 | סוכנויות הידיעות

משפחת גלייזר, הבעלים של מנצ'סטר יונייטד, הודיעה היום (ה') לתקשורת, שאלכס פרגוסון, מנג'ר הקבוצה, יכול להשתמש בכספים שקיבל מהעברתו של כריסטיאנו רונלדו (80 מיליון ליש"ט) כדי לרכוש שחקנים בסכומים גבוהים.

עד היום רכש פרגוסון ארבעה שחקנים - אנטוניו ולנסיה (20 מיליון ליש"ט), גבריאל אוברטן (3 מיליון ליש"ט), מאמה דיאם דיוף (הסכום לא נחשף, אך אינו משמעותי) ומייקל אואן (העברה חופשית) - אבל לפי דובר משפחת גלייזר החובות העמוקים בהם שרויה הקבוצה (700 מיליון ליש"ט) אינם הסיבה להוצאות הצנועות בשוק העברות השחקנים.

"המגנ'ר לא מצא את השחקנים שהוא מאמין שמתאימים לדפוס המחשבה של מנצ'סטר יונייטד - כאלה שהם בעלי מוטיבציה לשחק עבור יונייטד. אנחנו לא רוצים לשלם עבור שחקנים שלא ייתנו הכל", אמר הדובר. המועדון בחובות עמוקים בגלל רכישתו על ידי הגלייזרים, אבל לפי הדובר: "הרווחים התפעוליים שלנו ממשיכים לטפס ואנחנו ממשיכים לגייס ספונסרשיפ. האיצטדיון שלנו מלא בכל משחק ויש לנו הכנסות טובות מזכויות שידור. יונייטד במצב מאוד טוב, ולא הושפענו מהמיתון. למנג'ר יש כסף רב להשקיע בשחקנים חדשים".

לפי הדובר: "הריבית שאנחנו משלמים על החובות עומדת על 43.3 מיליון ליש"ט, בעוד הרווחים שלנו עומדים על 80 מיליון ליש"ט פלוס 25 מיליון ליש"ט מרווחים בשוק ההעברות. אנחנו מדברים על נטו של 60 מיליון ליש"ט וזה כסף שיושקע בסגל".

מועצת העיר יוהנסבורג חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת ההייטק סיסטם סלושנס. החברה תספק שני מסכי ענק (86 מטרים מרובעים) באיצטדיון סוקר סיטי שבו כ-95 אלף מקומות. שווי החוזה עומד על 5 מיליון דולר, וסיסטם סלושנס זכו במכרז שהוגדר כתחרותי. איצטדיון סוקר סיטי יארח את המשחק הפותח ואת הגמר של מונדיאל 2010, שייערך בדרום אפריקה.

כספים מזכיות שידור הם "הכרחיים" לספורט עממי. כך לפי מחקר שהזמינה חברת BSkyB, הבעלים של ערוץ סקיי הבריטי. לפי "הגרדיאן", סקיי השתמשה במחקר - שנערך על ידי דלויט - כחלק ממאבקה נגד הממשלה הבריטית שמעוניינת להכניס אירועים רבים לקטגוריית "חשיבות לאומית" ועל כן לא יוכלו להיות משודרים בערוצים בתשלום.

לפי המחקר של דלויט, "כספי זכויות שידור הכרחיים להזרמת כספים לספורט העממי. לפי דלויט, רגולציה כבדה מדי של הממשל עשויה להביא להורדה משמעותית במחירי זכויות השידור ובכספים שיחלחלו לספורט העממי, ממנו צומחים ספורטאים מקצועיים. "כששומעים אנשים אומרים שצריך לשדר קריקט בערוצים פתוחים צריך לחשוב טוב מאוד על התוצאות של הדבר הזה. התחרות על זכויות השידור עוזרת לפוטנציאל של הספורט הבריטי לפרוח", אמר מנכ"ל BskyB, ג'רמי דארוץ'.

חברת Metfone, שהיא חברת בת של Viettel, חברת הטלקומוניקציה של צבא וייטנאם, חתמה על הסכם חסות עם פדרציית הכדורגל של קמבודיה. ההסכם בשווי 1.5 מיליון דולר הינו בתוקף עד שנת 2012.

קבוצת הכדורסל הספרדית סן סבאסטיין גיפוצקואה, חתמה על הסכם חסות ראשי שמעניק את זכויות השם לחברת הביטוח לאגון ארו. החברה תשלם 1.3 מיליון דולר בשנה במשך ארבע שנים (5.2 מיליון דולר בסך הכל), כדי שקבוצת הכדורסל הבאסקית תיקרא על שמה. עד השנה נקראה הקבוצה על שם חברת קבלנות ספרדית.

 

סבב הגולף המקצועי לנשים (LPGA) חתם על הסכם חסות עם חברת התעופה הפרטית Anjet. ההסכם הינו למשך שלוש שנים, ושוויו 2.1 מיליון דולר.

 

הבעלים החדשים של מועדון הכדורגל האנגלי נוטס קאונטי, קונצרן מהמפרץ הפרסי, לא עבר עדיין את בדיקות הנאותות שדורשת התאחדות הכדורגל האנגלית למי שבבעלותו יותר מ-30% ממועדון כדורגל. אתמול אמנם הוצג סוון גוראן אריקסון כמנהל הספורטיבי של המועדון מהליגה הרביעית, אך עד שיובררו פרטי בדיקת הנאותות העסקה לרכישת נוטס קאונטי עדיין לא רשמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות