אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון תרכוש את חטיבת הציוד האלחוטי של נורטל ב-1.13 מיליארד דולר צילום: בלומברג

אריקסון תרכוש את חטיבת הציוד האלחוטי של נורטל ב-1.13 מיליארד דולר

יחידת הציוד האלחוטי מספקת מערכות לטלפונים ניידים ברשתות CDMA ומחזיקה בטכנולוגיות לרשתות הדור הרביעי

25.07.2009, 09:43 | בלומברג

אריקסון תרכוש את יחידת הציוד האלחוטי של נורטל, תמורת 1.13 מיליארד דולר. נוקיה סימנס ומטלינפטרסון, היו מעוניינות גם כן בעיסקה, אך הצעתה של אריקסון זכתה.

נורטל, שהייתה בעבר יצרנית ציוד הטלפון הגדולה בצפון אמריקה, הגישה בינואר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, לאחר שרשמה בשנה שעברה הפסד של 5.8 מיליארד דולר. כתוצאה מכך היא מוכרת את היחידות העסקיות השונות שלה.

בסוף השבוע הכריז המנכ"ל מייק זפירובסקי על סיום מכירת יחידת הציוד האלחוטי, אשר מספקת מערכות לטלפונים ניידים המבוססים על שיטת CDMA שבשימוש ברוב הרשתות בצפון אמריקה. היחידה כוללת גם מכשירים המבוססים על טכנולוגיית הדור הרביעי LTE, הנתמכת על ידי שתי חברות הטלפון הגדולות ביותר בארצות הברית. "זו עומדת להיות טכנולוגיה חשובה החל מ-2012", אמר ניראז מונגה, אנליסט בחברת המחקר וריאטס. רישוי טכנולוגיית LTE למכשירי סלולר תהיה שווה 2.9 מיליארד דולר בתגמולים ב-15 השנה הבאות, כך לפי ההערכות של נורטל עצמה.

לפחות 2,500 עובדים של נורטל ימשיכו לעבוד עבור אריקסון. המכירה תלויה באישורו של בית המשפט, שיתכנס בשבוע הבא. החברות מתכננות להשלים את התהליך עד סוף השנה. ברבעון הנוכחי מתכננת נורטל לערוך מכירה דומה גם של יחידת הרישות העסקית שלה. החברה כבר הסכימה למכור את היחידה לחברת Avaya תמורת 475 מיליון דולר, במידה ולא תקבל הצעות גבוהות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות