אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בססח: פשיטות הרגל בישראל במצב טוב ביחס למערב צילום: יעל צור

בססח: פשיטות הרגל בישראל במצב טוב ביחס למערב

מניתוח החברה לביטוח אשראי עולה, כי במחצית הראשונה של 2009 עלה מספר הבקשות לפשיטות רגל בישראל ב-19.3% בעוד שבעולם הגידול היה גבוה בהרבה: 35%; עם זאת לדברי מנכ"ל החברה יהוו החודשים הקרובים נקודת מבחן למשק הישראלי

26.07.2009, 14:23 | רחלי בינדמן

מניתוח שערכה בססח, החברה הישראלית לביטוח אשראי, שבין בעלי מניותיה העיקרים נמנים גם חברת הראל וביטוח חקלאי, עולה כי מצבו של המשק הישראלי עד כה טוב מבמרבית המדינות המערביות בתחום פשיטות הרגל.

מניתוח בססח עולה, כי בעוד שבישראל עלה מספר הבקשות לפשיטות רגל במחצית הראשונה של 2009 בשיעור של 19.3% (על פי נתוני הכונס הרשמי), הרי שבעולם מספר פשיטות הרגל במחצית 2009 גדל בשיעור גבוה משמעותית, ועומד על 35%. כמו כן מנתוני בססח עולה, כי על אף עלייה משמעותית במספר פשיטות הרגל בישראל בשנת 2009, הרי שמצבה היחסי של ישראל טוב מזה של מדינות מערביות מובילות כארה"ב, אנגליה, צרפת וספרד.

מניתוח בססח, אשר נשען גם על נתוני ענק ביטוח האשראי העולמי Euler Hermes - מבעלי החברה, עולה כי שיעור הגידול החד ביותר במספר פשיטות הרגל במחצית הראשונה של 2009 הינו בהולנד (גידול של 75%), הונג קונג (71%), ספרד (58%), אנגליה (56%) וארה"ב (5%). במדינות הנמצאות מתחת לשיעור הגידול הממוצע בעולם בהיקף פשיטות הרגל, ניתן למצוא את איטליה (גידול של 31%), צרפת (25%) וגרמניה (19%). המדינות הבולטות בהן שיעור הגידול במספר פשיטות הרגל נמוך מזה שבישראל, הן יפן (גידול של 15%), קנדה (10%) וסין (10%).

לדברי דוד מילגרום, מנכ"ל בססח, החודשים הקרובים יהיו נקודת מבחן אמיתית למשק הישראלי, ובמהלכם ניווכח האם היקף פשיטות הרגל בישראל משתווה לזה שחוו מדינות מערביות. לדבריו הנתונים אמנם מעודדים, נוכח ההיקף הנמוך יחסית של קריסות חברות במשק הישראלי בהשוואה למרבית המשקים בעולם, אך יש לקחת בחשבון כי המשבר הריאלי הגיע אלינו מכיוון מערב מספר חודשים לאחר שפגע במדינות אלו. על פי מילגרום ההתאוששות של שוק ההון בארץ ובעולם אינה מתורגמת בשלב זה לתחום הריאלי, ואנו עדים להמשך גל של פשיטות רגל ופיטורי עובדים בארץ ובעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות