אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש המחוזי: האחים אברג'יל יוסגרו לארה"ב צילום: אלכס קולומויסקי

ביהמ"ש המחוזי: האחים אברג'יל יוסגרו לארה"ב

יצחק ומאיר אברג'יל ושלושה עצורים נוספים יוסגרו לארצות הברית, שם הם מבוקשים. באוקטובר 2008 הוגשה בקשת הסגרה נגד החמישה, המואשמים בסחיטה באיומים, עסקאות סמים ורצח - בארה"ב ובבלגיה

28.07.2009, 09:26 | אביעד גליקמן, ynet
בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (ג') כי האחים יצחק ומאיר אברג'יל יוסגרו לארצות הברית, שם הם מבוקשים למעצר. בכך, קיבל בית המשפט את בקשת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. יחד עם האחים אברג'יל יוסגרו לארצות הברית גם ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

באוקטובר 2008 הוגשה בקשת הסגרה נגד החמישה, המואשמים בסחיטה באיומים, עסקאות סמים, רצח - בארה"ב ובבלגיה. יצחק אברג'יל מואשם בסחר בסמים, בסיוע לרצח, בסחיטה באיומים ובעמידה בראש ארגון פשע, ואחיו מאיר מואשם בהלבנת כספים ובסחיטה באיומים.

לפי כתב האישום, יצחק אברג'יל היה מעורב ברצח של סוחר סמים ישראלי, סמי אטיאס, בלוס-אנג'לס. זאת לאחר שאטיאס גנב לכאורה כספים מאברג'יל במסגרת עסקאות סמים.

מכתב האישום עולה עוד כי אברג'יל - יחד עם אחיו מאיר ושלושה שותפים נוספים - היה מעורב בהלבנת הכספים בפרשת הבנק למסחר. חלק מכספי המעילה הועברו דרכם לארצות-הברית, ושם "הולבנו" על-ידי הלוואות לאנשי עסקים - שאת חלקם גם סחטו.

עוד מייחס כתב האישום ליצחק אברג'יל מעורבות בייבוא של סם מסוג אקסטזי לארצות-הברית ובהפצתו לשטחה. לפי ה"אל-איי טיימס", במחלקת המדינה מונים את אברג'יל בין 40 יבואני הסמים הגדולים בעולם לשטחה של ארצות-הברית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות