אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות מילניום לא מבין למה מגיעה לעמי גניגר העלאה בשכר צילום: אוראל כהן

בית ההשקעות מילניום לא מבין למה מגיעה לעמי גניגר העלאה בשכר

בבית ההשקעות העבירו מכתב עמדה בנושא לתיא השקעות - המבקשת לאשר לגניגר, בעל השליטה, דמי ניהול של 145 אלף שקל בחודש

30.07.2009, 09:15 | הדר רז

"לא ברור מדוע החברה מציעה ביוזמתה לשפר את תנאי העסקתו של עמי גניגר, בזמן שיש לו הסכם העסקה בר תוקף, מבלי שחל שינוי במהות השירותים שהוא מעניק לתיא השקעות ובאופן רטרואקטיבי". כך נכתב במכתב עמדה שהעביר בית ההשקעות מילניום לחברת תיא השקעות, שבה מחזיק בית ההשקעות 1.27%, באמצעות קרנות נאמנות וקופות גמל.

סלע המחלוקת בין מילניום לחברה הוא אסיפת בעלי מניות שאמורה לאשר את תנאי העסקתו החדשים של גניגר, המנכ"ל ובעל השליטה בתיא השקעות. האסיפה תתקיים ב־4 באוגוסט, לאחר דחיות, ובעקבות בקשת בעלי המניות לקבל הסברים ולהציג שאלות להנהלת החברה.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

בתיא השקעות הוחלט להוריד את דמי הניהול החודשיים, שאותם מבקשת החברה לאשר לגניגר, ל־145 אלף שקל (במקום 160 אלף שקל, לאחר הפחתה של 10% עד סוף 2009, כפי שהוצע במקור) בעקבות פניות של הגופים המוסדיים לחברה. גניגר, שמכהן כמנכ"ל החברה מ־1992, קיבל בעבר את שכרו מתיא השקעות ומהחברה־הבת תיא תקשורת, אולם לפי ההצעה החדשה הוא אמור למשוך את דמי הניהול מהחברה־האם, תיא השקעות, ולא לקבל את השכר משתי החברות.

מילניום מאמין שאם תתקבל ההצעה תיווצר הפליה של בעלי מניות המיעוט בתיא השקעות. בית ההשקעות כתב במכתב העמדה שלו, כי "כלל שחייבים לדבוק בו הוא שכל חברה נושאת בהוצאותיה הכלכליות, כדי למנוע פגיעה בבעלי מניות המיעוט ושיפור במצבם של בעלי מניות אחרים. לא ייתכן שתיא תקשורת תקבל את שירותי הניהול בחינם".

בנוסף במילניום חושבים שקודם לאישור ההצעה, תיא תקשורת צריכה לאשר את תנאי העסקתו של גניגר כמנכ"ל, ולהסכים ששירותי הניהול יינתנו באמצעות החברה־האם. בהקשר זה ציינו במילניום, כי "אם ההצעה תעבור, איזה אינטרס יהיה לדירקטוריון תיא תקשורת לאשר דמי ניהול לתיא השקעות בגין שירותים שאותם הם יכולים לקבל בחינם?".

בזימון לאסיפה הכללית כתבה תיא השקעות כי עדכון תנאי השכר של גניגר הוא חלק מארגון מחדש בקבוצה, שמטרתו לרכז את המטה ואת ניהול עסקי הקבוצה במסגרת החברה. במילניום כתבו בתגובה: "כיצד ניתן לאשר חלק מארגון מחדש מבלי לדעת מה כוללת התוכנית? מדוע הארגון מחדש הוא לשנה אחת בלבד? מדוע במסגרת הארגון מחדש משפרים את תנאי העסקתו של גניגר?".

דירקטוריון תיא השקעות לא חיכה זמן רב, ואתמול בשעות אחר הצהריים פרסם מכתב תגובה, שבו ציין כי לחברה יש אינטרס עליון בכך שגניגר ינהל את הקבוצה, כי התשלום המוצע הנו סביר וראוי וכי מדובר בעלות שכר ולא בשכר נטו. בנוסף נכתב כי השינוי הארגוני החל לפני כשנה, עם החלטתה של החברה לרכוש את כל מניות תיא תקשורת שאינן בידיה. עוד נטען, כי "בנסיבות אלה, סבור הדירקטוריון שלא יהא זה נכון להביא לאישור בעלי המניות בתיא תקשורת נושאים כגון דמי ניהול ושכר, במקביל לאפשרות לנהל משא ומתן עימם על רכישת מניותיהם".

בתיא השקעות ציינו, כי "בהודעת מילניום יש משום ניסיון להתערב בניהולה של החברה, והשאלות שהועלו על ידיה נוגעות, בכל הכבוד, להחלטות ניהוליות של החברה, הגם שכבעלת מניות לא מוקנית לה הזכות לעשות כן... בניגוד להודעת מילניום, אין מדובר בשינוי רטרוקאטיבי. ההצעה אינה פוגעת בבעלי מניות המיעוט בחברה... אלא עתידה לשרת את הקבוצה הנהנית מהצלחת כל אחת מהחברות בה".

מבין הגופים המוסדיים שמחזיקים בתיא השקעות בולטות מנורה מבטחים שמחזיקה ב־24% מהחברה והראל (14%), כך שלאלה השפעה רבה על אישור או דחייה של ההסכם החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות