אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אינטל בישראל היא צורך לאומי. המחיר פחות חשוב" צילום: מאיר אזולאי

"אינטל בישראל היא צורך לאומי. המחיר פחות חשוב"

כדי להרחיב את המפעל בקריית גת, מבקשת אינטל ממדינת ישראל 160 מיליון דולר. המדען הראשי סבור שהיא צריכה לקבל את מה שהיא מבקשת - למרות שהיא לא מציעה משרות נוספות באזור

30.07.2009, 11:04 | אסף גלעד ונעמה סיקולר

אחד הנושאים הבוערים ביותר על סדר יומה של תעשיית ההייטק הישראלית הוא עתיד המענק שמבקשת אינטל בהיקף של 160 מיליון דולר להרחבת המפעל בקריית גת. אף שמדובר בסכום שמתקרב לכלל התקציב השנתי שניתן על ידי המדען הראשי לכל חברות הסטארט־אפ בישראל, אלי אופר סבור שמתיחת הקופה הציבורית משתלמת.

"אינטל אמנם מבקשת כספים כדי לשפר את המפעל, מבלי שהיא מבטיחה תוספת בכוח האדם, אבל ההשקעה בה תשמר את קריית גת", אומר אופר. "אף שההשקעה באינטל נעשית בכספים לא שלי (אלא באמצעות מענקים של משרד התמ"ת, א"ג ונ"ס) עמדתי בעניין לא השתנתה - ההשקעות של המדינה באינטל הביאו לישראל תועלת שלא תסולא בפז, וכל אחד מהחישובים שנעשים בעניין הזה, של התרומה של אינטל לעומת מה שהמדינה השקיעה בה, הוא פשוט לא לעניין. עצם העובדה שאינטל תפסה מקום מרכזי בתעשייה שכנעה משקיעים אחרים לבוא לישראל. חשוב לישראל שיהיה כאן בסיס של חברה בטופ של ההייטק, ברמה של אינטל. זה צורך לאומי.

"אחרי שמבינים את הצורך נותרת שאלת המחיר, ואני חושב שזו שאלה פחות חשובה. תמיד יש סיכון שאינטל תלך למקום אחר, ואני לא אומר שזה לא יכול לקרות בעוד כמה שנים, אבל חשוב שנבין שאינטל דומיננטית בישראל היא צורך חשוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות