אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברפול חייבת למכור, ארסנל חייבת לקנות צילום: אי פי אי

ליברפול חייבת למכור, ארסנל חייבת לקנות

מצבה הכלכלי של ליברפול יחייב כנראה את בניטס למכור שחקנים נוספים. בארסנל לעומת זאת חייבים להשתמש ברוב הכנסות שקיבלו ממכירת שחקנים - לרכישת שחקנים אחרים

01.08.2009, 13:15 | אוריאל דסקל

רפא בניטס יתקשה לרכוש שחקנים גם אם ימכור את צ'אבי אלונסו לריאל מדריד, כך מסתמן. 

בניטס, מאמן ליברפול, הרוויח 14.3 מיליון ליש"ט בשוק העברות השחקנים ב-12 החודשים עד יולי 2008 ועוד 5.8 מיליון ליש"ט עד ינואר 2009. אולם המועדון עדיין רשם הפסד של 5.7 מיליון ליש"ט. לפי החשבונות של הקבוצה, הבעלים של ליברפול, ג'ורג' ג'ילט וטום היקס, השקיעו בין יולי לפברואר בשנה שעברה 21 מיליון ליש"ט. ובכל זאת נכנס רפא בניטס לקיץ עם התחייבות עבר בשוק העברות השחקנים ב-15 מיליון ליש"ט.

ליברפול רכשה את גלן ג'ונסון עבור 17.5 מיליון ליש"ט, וחלק גדול מהסכום כלל לא הגיע במזומן אלא במחיקת חובות פומפי מרכישת פטר קראוץ' בקיץ שעבר.

מלבד גלן ג'ונסון, רכש בניטס שחקנים צעירים בסכומים נמוכים יחסית וכנראה שלא יוכל לרכוש שחקנים בסכומים גבוהים (למרות דיווחים היום שליברפול תנסה לרכוש את דויד ויאה מוולנסיה). זאת כיוון שג'לט והיקס צריכים לשלם 60 מיליון ליש"ט במזומן לבנק RBS ובנק וואקוביה, שמימנו להם מחדש את ההלוואה שלקחו על רכישת הקבוצה.

ב"גרדיאן" משוכנעים שאחרי מכירתו של צ'אבי אלונסו "עוד מכירות שחקנים יגיעו". הפתרון, מבחינת בניטס, יכול להיות מכירת אלונוו עבור מזומן ושחקנים שריאל מדריד מעוניינת להיפטר מהם. 

גם ארסנל מושפעת מהחובות לבנקים אבל בצורה אחרת. 39 מיליון הליש"ט שארסן ונגר קיבל ממכירת קולו טורה ועמנואל אדאביור למנצ'סטר סיטי לא יכולים להיות מושקעים בטיפול החובות, שנוצרו בעקבות בניית אצטדיון האמירייטס או פרויקט הנדל"ן בהייבורי. ישנם כ-2,000 מסמכים משפטיים שקשורים לפרויקט האמייריטס ואחד מהם קשור למכירת שחקני הקבוצה. לפי החוזה הזה 75% מכל מכירת שחקן צריכים להיות מושקעים חזרה בקבוצה – או ברכישת שחקנים נוספים או בהארכת ושדרוג חוזים של שחקנים קיימים.

ששת הבנקים שהלוו 260 מיליון ליש"ט לארסנל מעוניינים לראות את הקבוצה מצליחה בגלל שב-17 השנים הקרובות הם יקבלו החזרים על ההלוואה ממכירת כרטיסים של הקבוצה בפרמיירליג. השאלה הגדולה כעת היא במי ישקיע ונגר את הכספים שקיבל ממנצ'סטר סיטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות