אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש באיי קיימן הקפיא נכסי מיליארדר סעודי צילום: בלומברג

ביהמ"ש באיי קיימן הקפיא נכסי מיליארדר סעודי

הנכסים בשווי 9.2 מיליארד דולר הוקפאו בעקבות תביעת מעילה שהוגשה נגד אל־סאניאה במנהטן

01.08.2009, 23:53 | סוכנויות הידיעות

בית המשפט העליון של איי קיימן הורה על הקפאה כלל עולמית של נכסי המיליארדר הסעודי מאען אל־סאניאה בסכום של 9.2 מיליארד דולר - כך לפי מסמכי בית המשפט.

ההחלטה, שפירושה הגברת הלחץ על איש העסקים שנקלע לקשיים, התקבלה בתגובה לתלונה שהוגשה על ידי חברת אחמד חמאד אל גוסייבי ואחיו, Ahab, על רקע סכסוך ממושך בין משפחת גוסייבי לחברה של סאניאה, סאעד גרופ. התביעה היא לסכומים אשר לטענת קבוצת Ahab גויסו ממוסדות פיננסיים המשמשים צד שלישי ונוצלו שלא כראוי על ידי סאניאה וקבוצת סאעד. בית המשפט בקיימן פרסם צו הקפאה ומינה כונס נכסים לחברות של סאניאה ולקבוצת סאעד.

הוראת בית המשפט בקיימן באה בעקבות תביעה נפרדת שהגישה Ahab ב־15 ביולי בבית המשפט העליון בניו יורק, שבה נטען כי סאניאה "השתמש שלא כראוי" בסכומים של כ־10 מיליארד דולר. בתביעה שהוגשה במנהטן הקבוצה טוענת שסאניאה, ששימש מנהל בכיר בחטיבת השירותים הפיננסיים שלה, מאני אקסצ'יינייג', "השיג הלוואות על ידי זיוף מסמכים ולאחר מכן היטה את הסכומים שקיבל לשימושו האישי". שני התאגידים הסעודיים ניצבים באחרונה בפני ביקורת קשה מצד המשקיעים לאחר שבמאי נחשפו קשיים פיננסיים שאליהם נקלעו. אנליסטים מעריכים שהיקף החשיפה הגלובלית של שתי החברות הוא כ־16 מיליארד דולר.

התביעה בקיימן מציינת 43 נתבעים, ובכללם זרוע הבנקאות הפרטית של ברקליס בקיימן, חברת ההשקעות סאעד, חברת הפיננסים אוואל וחברת האחזקות סינגולאריס. דובר מטעם קבוצת סאעד בלונדון אמר בתגובה להגשת התביעה כי מדובר ב"המשך של קמפיין ציבורי חסר ביסוס ש־Ahab החליטה לצאת בו מתוך ניצול התקשורת כדי להפיץ טענות כוזבות על קבוצת סאעד והיו"ר שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות