אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחילת השנה: היקף נזקי הטבע בחקלאות הסתכם ב-75 מיליון שקל צילום: יריב כץ

מתחילת השנה: היקף נזקי הטבע בחקלאות הסתכם ב-75 מיליון שקל

לפי חברת הביטוח הממשלתית, היקף נזקי הטבע ברבעון השני עומד על כ-35 מיליון שקל. ענף הפירות ניזוק בהיקף של כ-25 מיליון שקל ברבעון

02.08.2009, 10:32 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הממשלתית קנט, המבטחת נזקי טבע בחקלאות, מסכמת את הרבעון השני של 2009. מהסיכום עולה, כי היקף נזקי הטבע בחקלאות ברבעון השני עומד על כ- 35 מיליון שקל בעוד שמראשית 2009 עומד היקף הנזקים בחקלאות על סכום של כ-75 מיליון שקל. עוד עולה, כי בחלוקה גיאוגרפית, 40% מהודעות הנזק שהתקבלו בקנט היו על נזקים שהתרחשו באזור הדרום, 40% מההודעות היו על נזקים באזור הצפון ו 20% באזור המרכז.

ענף הפירות ניזוק בהיקף של כ-25 מיליון שקל ברבעון השני של השנה כתוצאה מחודשיו האחרונים של החורף החם. החורף גרם לאובדן יבול בפירות נשירים הזקוקים לקור כדי לפרוח בהיקפים נרחבים. הנזקים הכבדים בענף הפירות גרמו לחוסר פרי בשוק בשנה זו. עיקר הגידולים שניזוקו בענף היו שזיף, משמש, אפרסקים ונקטרינות, ענבי מאכל, אפרסמון וזית מאכל.

ענף הירקות ניזוק בעיקר מחום בהיקף של כ-4 מיליון שקל. עיקר הגידולים שנפגעו היו מלון ואבטיח.

בענף הפלחה נרשמו נזקים שנאמדים בכ-2 מיליון שקל. מדובר בנזק משמעותי בעיקר בדרום בגידולי החמצה והחלקות המגודלות לזרעים שיבולן ניזוק עקב רוחות חמות שהביאו לנשירה חזקה של הזרעים.

בענפי הלול ותרנגולי ההודו נאמדים הנזקים במהלך הרבעון בכ-4 מיליון שקל. רובם בגין נזקי מחלות כגון: ברונכיטיס, שפעת וכן בגין סגרים עקב מחלת הניוקסל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות