אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: ראיות נגד ראש עיריית חדרה לעבירות מרמה והפרת אמונים צילום: עמית מגל

המשטרה: ראיות נגד ראש עיריית חדרה לעבירות מרמה והפרת אמונים

המשטרה סבורה כי קיימת תשתית ראייתית להעמדת חיים אביטן לדין בפרשת מינוי מנכ"ל החברה לטיפול והשבת מי ביוב

02.08.2009, 12:38 | איתי הר אור

המשטרה סבורה כי קיימת תשתית ראייתית להעמדה לדין של ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, בעבירות מרמה והפרת אמונים.

המשטרה הגיעה למסקנה זו לאחר שביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) הסתיימה חקירת פרשה, במסגרתה נחשד אביטן במעורבות במינוי מנכ"ל החברה לטיפול והשבת מי ביוב באזור נחל חדרה בספטמבר 2006.

על פי החשד, אביטן, אשר שימש כיו"ר ועדת המכרזים באותה עת, תמך במועמד מסויים שבבעלותו חברה לחיזוי רעידות אדמה. החקירה העלתה כי באותה עת החזיק אביטן ב-5% ממניותיה של החברה, בה היה המועמד בעל המניות העיקרי, מניות אשר הוענקו לו על פי החשד, על ידי המועמד בעת פתיחת החברה בשנת 2001.

החקירה, שנפתחה בעקבות דו"ח מבקר המדינה העלתה, כי אביטן לא דיווח על קשריו העסקיים עם המועמד, והשתתף בהצבעה שהובילה לבחירתו של המועמד לתפקיד המנכ"ל.

התיק הועבר לפרקליטות מחוז חיפה לעיון והחלטה אם להגיש נגד אביטן כתב אישום.

סנגוריו של אביטן, פרופ' דוד ליבאי ועו"ד דפנה ליבאי מסרו בתגובה: "ראש העיר חדרה מאמין שישכנע את פרקליטות המדינה לסגור את תיק החקירה, משום שבהליכים למינוי מנכ"ל לחברת מט"ש פעל לפי הנחיות היועץ המשפטי של החברה למינוי המועמד הטוב ביותר".

עורכי הדין הוסיפו כי: "לאחר שקיבל ראש העיר את דו"ח מבקר המדינה, הוא ביטל את המינוי ופעל לפי הנחיות משרד הפנים להליכי בחירה חדשים. בהליכים אלה, שראש העיר לא היה מעורב בהם, נבחר שוב אותו מועמד, משום ששוב נקבע כי הוא המועמד הטוב ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות