אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן חבל הצלה לערוץ 10: האוצר וזכייני הטלוויזיה יעמידו קרן של 60 מיליון שקל צילום: שאול גולן

מסתמן חבל הצלה לערוץ 10: האוצר וזכייני הטלוויזיה יעמידו קרן של 60 מיליון שקל

האוצר יזרים 30 מיליון שקל וזכייני ערוץ 2 וערוץ 10 יזרימו סכום זהה. הקרן תערוב לחובות התוכן של הערוץ, הכוללים את חובות הקולנוע. ערוץ 10: "נשלם את כל חובנו בגין תמלוגים ודמי זיכיון"

02.08.2009, 16:00 | אמיר טייג ומיטל זדה

הסתיימה הפגישה הדחופה להצלת ערוץ 10, ומסתמן כי נמצא פתרון שיאפשר את המשך הפעלתו.

לפי המסתמן, האוצר וזכייני הטלוויזיה יקימו קרן בהיקף של כ-60 מיליון שקל, אשר תערוב לחובות התוכן של הערוץ, הכוללים גם את חובות הקולנוע.

תיק תקשורת אין מקום לשני ערוצים מסחריים מתחרה נוסף בשוק הטלוויזיה צפוי להפסיד במשך שנים רבות פיני שמואלי ניסן, 3 תגובותלכתבה המלאה

האוצר יזרים לקרן 30 מיליון שקל, וערוץ 10 ושני זכייני ערוץ 2, קשת ורשת יזרימו 30 מיליון שקל נוספים. קרן זו תוקם רק לאחר שחקיקת הרפורמה בתחום השידורים, כלומר המעבר מזיכיונות לרישיונות, תושלם בכנסת.

עוד סוכם, כי ערוץ 10 יעמיד באופן מיידי סכום של 10 מיליון שקל כהחזר חובות התמלוגים ודמי הזיכיון שלו. 35 מיליון שקל נוספים אותם חייב הערוץ למדינה ידחו וישולמו על ידי הערוץ החל משנת 2012.

המתווה עליו סוכם מקובל על משרד האוצר והתקשורת וכן על ידי ערוץ 10. אם זאת, אין ודאות כי הוא יספק את הצרכים המשפטיים של הרשות השנייה.

בשעה הקרובה צפוי מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות להציג את הפיתרון בפני יו"ר הרשות נורית דאבוש. בהתאם לייעוץ המשפטי, תחליט דאבוש האם לעצור את היציאה למכרז ולא לפרסם את המודעה בעיתונים הקוראת למתמודדים חדשים על זיכיון ערוץ 10.

האוצר: אקוניס הגה את הקרן

מטעם ערוץ 10 השתתפו בפגישה ליאו מלמוד, נציגו של בעל השליטה יוסי מימן, מודי פרידמן סגן יו"ר הערוץ, עו"ד ישראל מימון ודבורה קמחי, היועצת המשפטית של הערוץ.

את משרד האוצר ייצג בדיון שר האוצר יובל שטייניץ, ואת משרד התקשורת ייצג מנכ"ל המשרד עדן בר-טל. באוצר ביקשו להדגיש כי חבר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס היה זה שהגה את הקמת הקרן כפיתרון לבעיית ערוץ 10.

ערוץ 10: נשלם את כל חובנו בגין תמלוגים ודמי זיכיון

מערוץ 10 נמסר כי "הערוץ מתחייב לעמוד בכל חובותיו להשקעה בתוכניות מסוגה עילית ולשלם את כל חובו בגין תמלוגים ודמי זיכיון. מובהר, כי על פי ההסדר שגובש, התחייבות ערוץ 10 להשקעה בסוגה עילית לא פחתה באגורה ואנו נגדיל בשנים הקרובות את השקעותינו ביצירה ישראלית מקורית. הנחנו בפני משרדי האוצר, התקשורת והרשות השנייה את הערבויות שנדרשו לצורך הבטחת התחייבותנו זו. בבסיסו של ההסדר עומדת הבטחה לרפורמה מבנית של הרגולציה הנוכחית, אשר הביאה את ענף הטלוויזיה לסף קריסה".

 

ברשת, זכיינית הערוץ השני, נמסר בתגובה: "אנחנו מברכים על המאמצים הנמשכים לפתרון המשבר בערוץ. אנחנו מקווים שהמתווה שהוצע מטפל בכשלים המרכזיים בתעשיית הטלוויזיה. כשנקבל את פרטי המתווה נוכל להתייחס ביתר פירוט".

מקשת נמסר בתגובה: "אנו מברכים על הסיכום, שבמסגרתו יטופלו הכשלים שהובילו למשב בשוק הטלוויזיה בישראל. אנו מצפים שהסיכום יבוסס על שיוויוניות ולא יווצר מצב של פגיעה או אפליה מול ערוץ 2".

שר התקשורת, משה כחלון מסר כי הוא מברך על ההסכם ומקווה שיביא לפתרון משבר ערוץ 10.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
60 מליון למי ..?? לטאלנטים למיניהם...??
אם מערכת תשלומי השכר השערורייתי בערוץ האימתני הזה תימשך, זו תהיה בכייה לדורות. .....ולא ירחק היום שמנהליו ובעליו יחזרו לפשוט יד כקבצנים בפתח כדי להמשיך ולממן את "אלופי השכר" הטלאנטים מכספו של של הציבור ...את מחול השדים הזה סביב מדורת השבט המתהולל חייבים להפסיק...!!
אזרח מן הישוב.... , ג'רוזלם.  |  02.08.09
לכל התגובות