אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"התנהלות נושאי המשרה בלידר מהווה עילה לתביעה"

"התנהלות נושאי המשרה בלידר מהווה עילה לתביעה"

מחזיקי האג"ח של לידר השקעות טוענים כי החברה חילקה דיבידנדים ובונוסים והעדיפה נושים בניגוד לדין

03.08.2009, 09:15 | הדר רז

ציגות בעלי איגרות החוב (סדרה ד') של לידר השקעות שבשליטת איציק שרם ויאיר פודים, שכוללת את אקסלנס, הראל ומנורה מבטחים, שיגרה לנושאי משרה בלידר השקעות — בהם שרם ופודים עצמם, דירקטורים ונושאי המשרה בה — מכתב שבו טענות שונות שלטענת מחזיקי האג"ח מהוות עילה לתביעה כלפיהם.

לפי הודעת החברה, במכתב שנשלח באמצעות משרד עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני שמייצגים את המחזיקים, נכתב כי הוא נועד בין היתר למנוע אפשרות של התנהלות פסולה בעתיד. מחזיקי האג"ח טוענים במכתב כי בלידר בוצעה חלוקת דיבידנד ובוצעו תשלומים שונים (כולל בונוסים) בניגוד לדין, וכי נושאי התפקיד בחברה הפרו חובות דיווח בנוגע למצבה הכספי, התחייבויותיה ושעבודים. נוסף על כך, נציגות מחזיקי האג"ח טוענת כי בלידר בוצעה העדפת נושים, כולל העדפת בנק לאומי, וכי בוצעו עסקאות ופעולות שלבעל השליטה יש בהן עניין אישי וזאת מבלי שהעסקאות אושרו ודווחו כנדרש.

במקביל, בלידר השקעות מחממים את המנועים לקראת המכרז לקבלת הצעות להשקעה בחברה. נציגות מחזיקי האג"ח של לידר מקיימת בשבועות האחרונים שיחות עם משקיעים פוטנציאליים שונים. שלושת המתמודדים כרגע על השליטה בלידר הם צבי בארינבוים, מנכ"ל לידר שוקי הון דני ברק ביחד עם קרן המנוף KCPS, וכן קרן פטרון המיוצגת בישראל על ידי ניר אפשטיין. גם חברת הכשרת הישוב הביעה עניין בהשקעה בחברה.

בהודעתה של לידר השקעות נכתב בתגובה כי "בשלב זה טרם בחנה החברה את הטענות לעומקן, אולם מעיון ראשון במכתב סבורה החברה כי אין ממש בטענות אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות