אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקבל היתר בנייה למגדל מאייר ברוטשילד צילום: מיכאל קרמר

התקבל היתר בנייה למגדל מאייר ברוטשילד

מנכ"ל קבוצת ברגרואין בעלת המגדל: "מאז סוף הרבעון השני התחלנו להרגיש שיפור במצב ולכן פתחנו את שיווק המגדל שוב"

03.08.2009, 13:54 | אורי חודי

קבוצת ברגרואין קיבלה היום (ב') את היתר הבנייה לפרויקט מאייר ברחוב רוטשילד בתל אביב, ובתוך שבועות תתחיל בביצוע עבודות הריסה של פסאז' תמר הנמצא במתחם. החברה מתעתדת לבנות במקום, מלבד המגדל, גם מרכז מסחרי של כ-1,000 מ"ר להשכרה.

המגדל, הכולל 27 קומות מעל שש קומות של מרתפים בפינת הרחובות רוטשילד ואלנבי שייך לחברת ברגרואין ולקבוצת חג'ג'. לדברי יגאל צמח, מנכ"ל ברגרואין, שוק היוקרה עבר תקופה קשה ברבעון האחרון של 2008 ותחילת 2009. "בגלל המצב הפסקנו את שיווק המגדל. היו לנו במהלך התקופה הצעות לרכישת דירות במחירים נמוכים, של כ-8,000 דולר למ"ר, אבל לא הסכמנו להתפשר. מאז סוף הרבעון השני התחלנו להרגיש שיפור במצב ולהערכתנו מדובר במגמה שתלך ותתחזק, לכן פתחנו את שיווק המגדל שוב". לדברי צמח, היקף המכירות במגדל עד היום עומד על למעלה מרבע מיליארד שקל. מתוך 92 הדירות נמכרו 60 במחירים של החל מעשרת אלפים דולר למ"ר ועד ל-25 אלף דולר למ"ר בפנטהאוזים. עוד מספר צמח כי בימים אלו נמצאת החברה במו"מ עם ארבעה רוכשים פוטנציאלים. המגדל עתיד להיות מוכן לאכלוס ברבעון הראשון של 2013.

כזכור, חברת ברגרואין רזידנטיאל נכנסה להסכם השקעה אסטרטגי עם האחים יצחק ועידו חג'ג' ומשפחת כהן. בתוך כך קבוצת חג'ג' כהן מחזיקה ב50% ממניות החברה ולוקחת חלק בזכויות והתחייבויות החברה.

קבוצת כהן מיוצגת על ידי ניר, ליאור ואחיקם כהן. המשפחה הייתה הבעלים של חברת יד פז שהתמזגה עם חברת פקר פלדה והפכה לחברת המתכת הגדולה בישראל. לאחר חמש שנות פעילות, מכרה קבוצת כהן את חלקה בחברה לשותפתה אפריקה ישראל.

קבוצת חג'ג' פעילה בשוק הנדל"ן למגורים וקבוצות הרכישה בעיקר בתל אביב. הקבוצה מעורבת כיום בכ-25 פרויקטים ברחבי תל אביב בשלבים שונים. לקבוצה פרויקטים רבים בגוש הגדול בתל אביב, שכונת יוקרה בהר סוף, ברמת אביב ג', בכוכב צפון, פארק צמרת, רחוב הירקון, נמל תל אביב, סביון, רמת גן ועוד.

קבוצת ההשקעות הבינלאומיות "ברגרואין" שהוקמה ב-1984 הינה בבעלות פרטית של המיליארדר האמריקני ניקולס ברגרואין ופועלת במגוון עסקים ומדינות. מנכ"ל החברה בארץ הוא יגאל צמח. לקבוצה פעילות בינלאומית במגוון רחב של תחומים, והיא מנהלת נכסים פרטיים, מניות וקרנות בתחומים שונים. רק לאחרונה הוביל ניקולאס ברגרואין השקעה בחברת ביטוח בריטית בהיקף של מיליארד דולר. היקף ההשקעות המנוהלות של הקבוצה הוא יותר משני מיליארד דולר. החברה מתמקדת בהשקעות בחברות מתחומי הכלכלה המסורתית, אנרגיה חליפית (אתנול) ובנדל"ן מסחרי ולמגורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות