אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: נשואים משתכרים ב-16% יותר מגרושים צילום: בלומברג

הלמ"ס: נשואים משתכרים ב-16% יותר מגרושים

בעוד שגברים גרושים משתכרים יותר מהנשואים, בקרב הנשים המצב הפוך - נשים נשואות מרוויחות יותר מגרושות, זאת למרות שהגרושות עובדות יותר

03.08.2009, 14:33 | מיקי פלד

גברים ונשים נשואים משתכרים ב-16% יותר מאשר גרושים, כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מבין כלל העובדים שמצבם המשפחתי הוא רווק, נשוי או גרוש, ההכנסה ברוטו לחודש הגבוהה ביותר היא בקרב הנשואים עם 8,902 שקל לחודש, אחריהם הגרושים עם 7,671 שקל, והרווקים המשתכרים את המשכורת הממוצעת הנמוכה ביותר מבין שלוש הקבוצות - 5,542 שקל לחודש. יצויין כי 74% מהרווקים הינם בקבוצת הגיל 20-30, בה ההכנסה הן לשעה והן לחודש היא הנמוכה ביותר.

אצל הגברים, לעומת זאת, הגרושים משתכרים יותר מאשר הנשואים. גרוש משתכר בממוצע 10,848 שקל לחודש, בעוד גבר נשוי משתכר בממוצע 10.700 שקל לחודש. גבר רווק מסתפק במשכורת של 6,095 שקל.

בקרב הנשים פער ההכנסה בין גרושות לנשואות הוא הפוך, כאשר נשים נשואות משתכרות בממוצע 6,617 שקל לחודש גרושות 5,998 שקל לחודש והרווקות 4,825 שקל בלבד.

בלמ"ס מציינים, כי ההכנסה של נשואות גבוהה מזו של גרושות, למרות שהנשים הגרושות עובדות בממוצע חצי שעה יותר בשבוע, 35.5 שעות לעומת 35 שעות שבועיות של נשואות. כמו כן, הכנסתן החודשית הממוצעת של נשים רווקות בנות 51 ומעלה גבוהה מזו של הנשים הצעירות יותר ומגיעה ל-8,183 שקל לחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
ל-29
אם ככה הוא מתנהג עם הילדים לטעמי הוא לא יכול להיות אבא , ובטוח שהוא לא אבא מושלם גם לא מתקרב לזה , אני חושב שנתקלת במשהו שלא פוגשים כל יום , בקשר לנטישה אני לא יודע מה היה לפני כן אבל גם אני נאלצתי לנטוש את הבית של ההורים של זוגתי לשעבר בגלל שבמשך כל תקופת הנישואין שלנו המשפחה שלה הייתה בראש מעייניה עד למצב שהיא אמרה שאם אני יעמיד אותה בפני ברירה להישאר איתי או איתם היא תבחר בהם , במשך החצי שנה האחרונה מהרגע שעברנו לגור אצל הוריה כדי ש"יעזרו" לנו עם הילדה למשך 3 חודשים לבקשתה מהדקה שנכנסנו שם היחסים ביני לבינה הידרדרו במהירות מטורפת כמה שניסיתי להציל את הנישואין לא היה לי סיכוי קלוש מול המשפחה שלה הגענו למצב שהיא התחילה להרביץ לי היא והם מנעו ממני את הגישה לילדה הם כל הזמן האשימו אותי שאני לא אחראי ומנעו ממני להתקרב לילדה ולהרים אותה בטענה שבגללי הילדה תתרגל לידיים אבל המשפחה שלה יכלה חופשי להרים אותה לטייל איתה ולשחק איתה היא לא נתנה לי בשום מצב לדבר המילה היחידה זו המילה שלה בכל מיקרה בסוף עזבתי את הבית ומאז היא מוציאה לי את הנשמה אם זה ע"י תלונות שווא במשטרה ואם זה ע"י דרישה להגדלת מזונות זמניים ..... כך שלא רק אתן הגרושות נפגעות גם אנחנו הגרושים נפגעים והכול בסיוע החוק שנוטה לצד הנשים
ר , צפון  |  04.08.09
31.
שהפוסקים בבית הדין לעינייני משפחה יקראו זאת
לצערי צריך לחשוב שוב כשבאים לקבוע את מזונות הילדים עוד אבסורד הוא שככל שהילדים גדלים כך התשלומים פוחתים כשבפועל ככל שהם גדלים ההוצאות גדלות ועוד... ראיה שימו לב למענק הלימודים לאמהות חד הוריות עד איזה גיל ניתן... ואיך הסכום יורד ככל שהילדים גדלים בושה למדינה
גרושה , רעננה  |  04.08.09
29.
ל-28
גם הגרוש שלי ביטא רצון קלוש למשמורת משותפת. כשהילדים אצלו, הם ספונים לרוב בביתו עם האשה שלצידו ועם בתה. אין לו בעיה עם כך שילדיו ישבו מול הטלוויזיה והמחשב כל הזמן. אין לו בעיה עם כך שלא יתרחצו, לא יצחצחו שיניים, לא ימרחו קרם הגנה בשמש, או יאכלו פיתה עם שוקולד. להיפך. הוא בטוח שהוא אבא מושלם בכך שהוא נענה לרצונם לעשות מה שבא להם. ובלבד שרצונם לא כרוך בהוצאה כספית. אכן, אפשר לגדל ילדים גם כך. ילדי למדו לא לבקש מאביהם דבר ולהפנות אלי בקשות שונות. אין להם רצון לאתגר אותו כי אביהם נעשה מעין קדוש והם תמיד יהיו מאוימים שמא יעלם מחייהם(כפי שעשה כשנטש אותם במפתיע למשך חודש שלם ללא הסבר, רוקן את חשבון הבנק, גנב את האוטו המשותף, סילק בסתר את המחשב מהבית). בעוד שמקומי מובטח להם ובי הם רואים ללא ספק את המשענת שתהיה להם תמיד. אני מכירה אבות משקיענים ומסורים יותר מאמהות מסוימות. אך אלה יוצאי הדופן שרק מעידים על הכלל. והכלל הוא שאמהות משקיעות בילדים יותר מאבות. אמהות נשארות ללא בן זוג תומך יותר מאבות. גם במקרה שלי זה כך. הלוואי וזה היה אחרת.
03.08.09
לכל התגובות