אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10: מועצת הרשות השנייה תדון בהסכם ההצלה ביום ראשון צילום: עמית שאבי

ערוץ 10: מועצת הרשות השנייה תדון בהסכם ההצלה ביום ראשון

אחד מבעלי התפקידים הבכירים בערוץ 10 יגיש תצהיר משפטי שלפיו הערוץ מתחייב להוציא 69 מיליון שקל עד סוף 2009 על תכנים מז'אנר סוגה עלית

03.08.2009, 17:12 | אמיר טייג ומיטל זדה

מועצת הרשות השנייה תתבקש לאשר את הסכם ההצלה של ערוץ 10 ביום ראשון הקרוב. יו"ר הרשות השנייה, נורית דאבוש, אמורה לקבל את הפירוט המדויק של ההסדר, שהשיגו אתמול האוצר, משרד התקשורת,ערוץ 10 והרשות השנייה.

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, יצרף את חוות הדעת שלו למסמך ההסדר שיימסר לדאבוש. ואולם  מאחר שלקח חלק מהותי במו"מ על ההסכם - צפוי סמירה להמליץ על קבלתו.

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", המתווה שגובש על מנת להציל את הערוץ, רגע לפני פרסום המכרז, העמיד בראש את הקמת הקרן ליצירה הישראלית בהיקף של כ-60 מיליון שקל, אשר תערוב לחובות התוכן של הערוץ. קרן זו לא תהיה ערבה לחובות הקולנוע של הערוץ, הנאמדים בכ-26-34 מיליון שקל.

לפי המתווה, האוצר יזרים לקרן 30 מיליון שקל, וערוץ 10 ושני זכייני ערוץ 2, קשת ורשת, יזרימו 30 מיליון שקל נוספים. קרן זו תוקם רק לאחר שתושלם בכנסת חקיקת הרפורמה בתחום השידורים, כלומר המעבר מזכיונות לרישיונות.

עוד סוכם כי ערוץ 10 יעמיד באופן מיידי סכום של 10 מיליון שקל כהחזר חובות התמלוגים ודמי הזיכיון שלו. 35 מיליון שקל נוספים אותם חייב הערוץ למדינה יידחו וישולמו על ידו החל משנת 2012.

עוד נודע כי במסגרת ההסדר שגובש, אחד מבעלי התפקידים הבכירים בערוץ 10 יגיש תצהיר משפטי שלפיו הערוץ מתחייב להוציא 69 מיליון שקל עד סוף 2009 על תכנים מז'אנר סוגה עלית, ו-58 מיליון שקל נוספים ב-2010.

אחת הסוגיות הבעייתיות ביותר שעד רגע זה לא נפתרה היא חובות הערוץ לקולנוע הישראלי. אמש אף התקיימה פגישה מיוחדת בין מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי לנציגי איגודי היוצרים במטרה להגיע להבנות בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות