אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - ליטיגטורים עברו עם סאמט למשרדו החדש צילום: אוראל כהן

בלעדי - ליטיגטורים עברו עם סאמט למשרדו החדש

עורכי דין ממשרד סאמט, שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' עברו השבוע עם עו"ד חיים סאמט למשרדו החדש - שניצר, גוטליב, סאמט

04.08.2009, 09:01 | מארק שון

עורכי דין ממחלקת הליטיגציה של המשרד שעד לא מזמן נקרא סאמט, שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' עזבו בעקבות פרישתו של יו"ר המשרד, עו"ד חיים סאמט, והצטרפו יחד עמו למשרד שניצר גוטליב, בראשותם של עורכי הדין יואב שניצר ודוד גוטליב. כך נודע ל"כלכליסט".

לפני כשבועיים הוציא משרד סאמט, שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' הודעה רשמית המודיעה על פרישתו של סאמט, אך כעת מתברר כי יחד עמו פרשו גם עו"ד ניר מילשטיין, ראש מחלקת הליטיגציה, עו''ד ניר סברוב, שותף במחלקה, וחמישה עורכי דין צעירים שעבדו עמם. כל השבעה החלו ביום ראשון את עבודתם במשרד החדש.

עורכי הדין מילשטיין וסברוב מובילים צוות ליטיגציה שרשם לזכותו כמה פסקי דין בולטים בתחומי הערבויות הבנקאיות וניהול תיקי השקעות. בין השאר ייצגו את קבוצת אלרון בתביעה ייצוגית נגד אירופה ישראל ומוטי זיסר, ואת בנק אגוד נגד לילוף.

פרישתו של סאמט לא באה בהפתעה גמורה, לאחר שלפני כשנה וחצי הסתכסך עם יתר השותפים הבכירים במשרד - יעקב שטיינמץ, דניאל הרינג, מני גורמן ועופר לוינברג. הסכסוך פרץ על רקע חלוקת אחוזי השותפות במשרד ובקשתם של השותפים להעמיד את חלקו של סאמט כשיעור תרומתו למשרד. במסגרת זו מונו כמה שותפים חדשים, ושמו של השותף עו"ד מני גורמן נוסף לשם המשרד.

"החלטה קשה"

 

"ההחלטה להתפצל ממשרד שהקמתי מאפס והובלתי לאורך שני עשורים היתה קשה ומורכבת", אמר סאמט ל"כלכליסט" בשבוע שעבר. "שותפיי ואני התפתחנו אישית ומקצועית לכיוונים שונים מאוד, ובשנים האחרונות עלו, לצערי, חילוקי דעות מהותיים שלא היו ניתנים לגישור". עם זאת סאמט הדגיש כי "תהליך הפרידה מהשותפות התנהל בצורה מכובדת וברוח טובה".

עבור סאמט, לשעבר יועצו של שר המשפטים שמואל תמיר, מדובר במהלך דרמטי שני במספר, לאחר שב־1991 עזב את משרד שבלת שבו היה שותף, והקים עם עו"ד שטיינמץ את המשרד החדש. סאמט כיהן במשך כ־15 שנה כחבר הדירקטוריונים של בנק לאומי ובנק הפועלים, ומכהן כסגן יו"ר דירקטוריון מוזיאון תל אביב לאמנות וחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב.

ממשיך בשוק ההון

 

השותפים שאליהם מצטרף סאמט עוסקים בתחום דומה לזה של משרד שטיינמץ. משרד שניצר גוטליב הוקם בראשית שנות התשעים על ידי השניים, והוא מוכר בעיקר בשל פעילותו הענפה בשוק ההון וההנפקות. השותפים הנוספים במשרד הם עו"ד דפנה זוסמן־שניצר, המרכזת את הפעילות הבינלאומית של המשרד, עו"ד דפנה זינגר, המרכזת את פעילות הנדל"ן, ועורכי הדין דודו בן־יעיש ואורי גוטליב, העוסקים בשוק ההון.

ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' נמסר בתגובה: "אנו מאחלים לסאמט, שותפנו מזה שנים רבות, הצלחה בהמשך דרכו המקצועית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות