אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתכנון: תקופת ההתחייבות ב-HOT ו-yes תתקצר ל-18 חודשים צילום: יוסי מימוני

בתכנון: תקופת ההתחייבות ב-HOT ו-yes תתקצר ל-18 חודשים

החלטת מועצת הכבלים והלוויין מגיעה באיחור של שנה וחצי לאחר החלטה זהה לגבי חברות הסלולר; "המועצה סבורה כי מבצעים ארוכים מפחיתים את התחרות בשוק השידורים הרב ערוצי", נכתב בהודעת המועצה

04.08.2009, 16:25 | אמיר טייג

מעוצת הכבלים והלווין שוקלת להגביל את משך המבצעים של HOT ו-yes ל-18 חודשים בלבד, כפי שקיים כיום בתחום הסלולר. יש לציין כי בשנה האחרונה האריכו חברות הכבלים והלווין באופן מהותי את תקופות ההתחייבות משנה בממוצע לכ-3 שנים, וזאת לקראת השקת הטלוויזיה החינמית, אשר התרחשה בתחילת החודש. קיצור תקופת ההתחייבות בתחום הסלולר, וכן בשאר שירותי התקשורת, בוצע כבר באפריל 2008, אך באופן לא ברור הוא אינו חל על חברות הכבלים והלווין.

"המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין החליטה לצאת לשימוע בנושא משך תקופת המבצעים הארוכה של חברות הכבלים והלווין והעדר החפיפה בין תקופות ההתחייבות בגין המבצעים השונים, במטרה לקדם את התחרות בין החברות ולחזק את כוח המיקוח של הצרכן", נכתב בהודעת המועצה. "בשנים האחרונות התארכו תקופות ההתחייבות בגין מבצעים, והן עומדות כיום על שנתיים ואף שלוש שנים. המועצה סבורה כי מבצעים ארוכים כובלים את המנוי לחברות, מפחיתים את התחרות בשוק השידורים הרב ערוצי ופוגעים בכוח המיקוח של המנוי, ועל כן היא שוקלת לתקן את רשיון חברות הכבלים והלווין, כך שתקופת ההתחייבות תוגבל ל- 18 חודשים", נכתב עוד.

יש לציין כי מועצת הכבלים והלווין מתחילה עתה בהליך שימוע לקראת קיצור תקופת ההתחייבות. ייתכן כי הליך זה יארך חודשים רבים עד אשר תתקבל החלטה סופית ומחייבת. כמו כן, אם תתקבל החלטה לקצר את תקופת ההתחייבות קרוב לוודאי ש-HOT ו-yes יקבלו תקופת הערכות. לפיכך, עד אשר החלטה זו תצא לפעול צפויים לעבור חודשים רבים ואף יותר משנה. במהלך תקופה זו יוכלו HOT ו-yes להמשיך ולקשור לקוחותיהם בהתחייבות ארוכה, וזאת בעיקר כדי לחסום נטישה של לקוחות לשירותי הטלוויזיה החינמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות