אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התשתיות - שדה תמר יספק גז לישראל כבר ב-2012 צילום: עטא עוויסאת

שר התשתיות - שדה תמר יספק גז לישראל כבר ב-2012

לנדאו טען כי מאגר הגז הינו בעל חשיבות עליונה לישראל, ועל כן יש לקדם את פיתוח הפרויקט במהירות המירבית

04.08.2009, 17:42 | ליאור גוטמן

"אעשה כל שביכולתי כדי ששדה תמר יתחיל באספקת גז למשק הישראלי החל מ-2012" אמר היום (ג') שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו, במהלך פגישה עם נציגי החברות השותפות בתגלית הגז מול חופי ישראל.

בפגישה היום הוצגו לשר התשתיות ולמנכ"ל משרד התשתיות, שאול צמח, תוכניות הפיתוח לתגליות החדשות, לרבות אפשרויות החיבור לחוף ישראל ולמערכת ההולכה הארצית. השר אמר כי גילוי מאגר הגז ב"תמר" ו"דלית" הוא בעל חשיבות עליונה לישראל, ולכן יש לקדם את הפרויקט במהירות המירבית.

לפני כשבעה חודשים דיווחו החברות השותפות בקידוח - נובל אנרג'י (36%) ישראמקו (28.75%), דלק קידוחים, אבנר חיפושי נפט (31.25%) ודור גז (4%), על איתור גז בכמות מסחרית בקידוח תמר.

ההערכות המוקדמות סבבו סביב תגלית של 88 מיליארד מ"ק גז טבעי, אולם בדיקה נוספת העלתה שמדובר במאגר גז גדול הרבה יותר, שגודלו נאמד בכ-180 מיליארד מ"ק גז טבעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל מה שהם רוצים זה שתכניס יד לכיס של המדינה כי להם את את ההון הדרוש לפיתוח הבאר
במקום אחר אם בכלל היו מדברים איתם על הזרמת הון מהמדינה זה תמורת אחוזים נכבדים בפרוייקט וגם זה עדיין לא מקובל כי בשוק החופשי המשמעות היא שהבאר אינה שווה יותר ממה שהוקע בה ולראייה ראו את מחיר הבאר הענקית שתשובה מכר מול חופי וייטנאם במחיר הכסף בלבד וגם אז עשו לו טובה אז לנדאו בבקשה לא עוד פרשייה מפוקפקת על חשבון קופת המדינה רק כדי לעזור לכמה אנשים מסכנים
gg , רמת גן  |  04.08.09
2.
ממתי עוזי לנדאו הוא איש יחסי הציבור של תשובה. ואם לא יסופק גז מי יפצה אותנו
עוזי לנדאו מתגייס לתמיכה במניות השוקעות של תשובה. מעניין מי תורם למי. מה קרה ליוזי ךנדאו שנגרר לתוך העניין הזה. ואם תמר לא תסםק גז מי אחראי עוזי לנדאו. תפסיקו את החיור הזה. עוזי היקר כשאתה מבטיח תדאג שתשובה ישלם קנס אם לא יעמוד בדיבורו.
הוד והדר , מצודת זאב  |  04.08.09
1.
...אמר שר התשתיות הלאומיות
לרענן את זכרונכם בנושא שרי תשתיות: " בספטמבר 2001 אישר השר לשעבר אביגדור ליברמן תוספת לתכנית הפיתוח של חח"י, ובה אושר לה להקים באתר החברה באשקלון שתי יחידות ייצור המוסקות בפחם בהספק של כ-600 מגה-ואט כל אחת (פרויקט D)._ באישור נקבע כי התחנה תתחיל לספק חשמל ב-2008." הנ"ל מועתק מדוח מבקר המדינה 59 ב' שהתפרסם במאי 2009. לטובת מדינת ישראל אני מקווה שילמד הלקח, והפעם הגז יגיע לישראל במהירות רבה, כי על כך עצמאותנו הכלכלית, האנרגתית, האסטרטגית והאזורית.
PF480  |  04.08.09