אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל ומנורה אישרו לעמי גניגר 145 אלף שקל בחודש צילום: אוראל כהן

הראל ומנורה אישרו לעמי גניגר 145 אלף שקל בחודש

בעוד הפוליסות המשתתפות של מנורה התנגדו לתנאי ההעסקה של גניגר, הנוסטרו הצביע בעד

04.08.2009, 21:19 | הדר רז

לאחר מאבק מתוקשר ודחיות חוזרות ונשנות אישרה היום האסיפה הכללית של תיא השקעות את שינוי תנאי העסקתו של המנכ"ל ובעל השליטה בחברה עמי גניגר. ההצעה אושרה בעיקר בעקבות החלטתם של הגופים המוסדיים מנורה מבטחים והראל לתמוך בהצעה.

בתיא השקעות הוחלט כי דמי הניהול החודשיים שאושרו לגניגר יעמדו על 145 אלף שקל בחודש (במקום 160 אלף שקל בחודש, לאחר הפחתה של 10% עד סוף 2009, כפי שהוצע במקור), וזאת בעקבות פניות של הגופים המוסדיים לחברה. גניגר שמכהן כמנכ"ל החברה מ־1992 קיבל בעבר את שכרו מתיא השקעות ומהחברה־הבת תיא תקשורת, ואולם לפי ההסדר החדש, הוא מקבל את שכרו מתיא השקעות בלבד, מה שעורר את זעמם של המוסדיים שטענו כי הדבר פוגע בבעלי המניות של תיא השקעות. לפי תנאי העסקתו החדשים, זכאי גניגר גם לבונוס מהרווח המאוחד של החברה.

עלות שכרו השנתית של גניגר ב־2008 הסתכמה ב־2.2 מיליון שקל. לפי דיווח החברה־האם תיא השקעות, חלקה בדמי הניהול החודשיים של גניגר ב־2008 היה כ־65.4 אלף שקל.

הראל מחזיקה בכ־9% מזכויות ההצבעה (כ־14% מהון המניות של החברה) והחליטה כאמור להצביע בעד ההחלטה, אך במקרה של מנורה מבטחים, שמחזיקה בכ־15% מזכויות ההצבעה בחברה (24% מהון המניות) בנוסטרו ובפוליסות המשתתפות שהיא מנהלת, ההצבעה היתה חלוקה. בעוד הפוליסות המשתתפות שמנהלת החברה התנגדו לאישור תנאי העסקתו של גניגר, דווקא אחזקות החברה בנוסטרו החליטו לאשר את ההצעה. מלבדם, גופים כמו מיטב ומילניום הצביעו נגד ההחלטה. כדי לאשר את ההחלטה, היה דרוש רוב של שליש מכלל קולות בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בהחלטה. מהדיווח של תיא השקעות עולה כי 58.2% מהמצביעים שאינם בעלי עניין אישי בעסקה הצביעו בעד אישור תנאי ההעסקה החדשים של גניגר, ו־41.8% הצביעו נגד.

בשבוע שעבר שלח בית ההשקעות מילניום לתיא השקעות, שבה הוא מחזיק 1.27% (באמצעות קרנות נאמנות וקופות גמל), מכתב שבו הוא הביע את התנגדותו להסכם השכר המחודש. "לא ברור מדוע חברה מציעה ביוזמתה לשפר את תנאי העסקתו של עמי גניגר בזמן שיש לו הסכם העסקה בר תוקף וללא שחל שינוי במהות השירותים שהוא מעניק לתיא השקעות, ובאופן רטרואקטיבי".

במכתב תגובה שפרסם דירקטוריון תיא השקעות נכתב כי "בהודעת מילניום יש משום ניסיון להתערב בניהולה של החברה, והשאלות שהועלו על ידיה נוגעות, בכל הכבוד, להחלטתו ניהוליות של החברה, הגם שכבעלת מניות, לא מוקנית לה הזכות לעשות כן... בניגוד להודעת מילניום, אין מדובר בשינוי רטרואקטיבי".

מחברת מנורה מבטחים סירבו להגיב לכתבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות