אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - חשש: אייר קנדה תפסיק לטוס לישראל צילום: בלומברג

בלעדי - חשש: אייר קנדה תפסיק לטוס לישראל

כדאיות פעילות הקו הישיר בין טורונטו לתל אביב נשקלת בימים אלה, אולם בחברה אומרים: "עדיין לא פרסמנו את לו"ז החורף". המשבר הכלכלי הביא לירידה של למעלה מ-18 אלף נוסעים מישראל עם אייר קנדה במחצית 2009

05.08.2009, 10:04 | יסמין גיל

בחברת התעופה אייר קנדה בוחנים בימים אלה את המשך פעילות הקו מקנדה לישראל, כך נודע ל"כלכליסט". החברה, שנכנסה לפעילות בארץ במהלך שנות ה-90, מפעילה בין שלוש לחמש טיסות ישירות שבועיות בין נמל התעופה הבינלאומי פירסון שבטורונטו, לנתב"ג.

גורם בחברה אמר אתמול (ג') ל"כלכליסט" כי בכוונת אייר קנדה להפסיק את פעילותה לישראל בחודשים הקרובים, אולם לא התקבלה כל תגובה רשמית לכך מהחברה. החלטה לבטל קו טיסות סדירות בין מדינות הינה החלטה אסטרטגית משמעותית עבור חברת תעופה, ואינה מתקבלת בקלות. ייתכן שבמטה החברה הקנדית במונטריאול עדיין מנסים למצוא פתרונות על מנת להשאיר את פעילות הקו.

תנועת הנוסעים מישראל עם אייר קנדה במחצית הראשונה של 2009 ירדה ב-40% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך על פי נתוני רשות שדות התעופה. מדובר בפחות 18.6 אלף נוסעים. המשבר הכלכלי העולמי נותן אותותיו על כל ענף התעופה, וההאטה בתנועת הנוסעים מביאה חברות רבות לקצץ תדירויות ואף לבטל טיסות ליעדים שאינם רווחיים. ביום שישי הקרוב צפויה אייר קנדה להציג את תוצאות הרבעון השני של השנה.

מנהל מחלקת קשרי תקשורת במטה אייר קנדה במונטריאול, ג'ון רבר, הגיב אתמול ל"כלכליסט" בנושא ואמר: "עדיין לא הכרזנו על לוח זמני הטיסות של החורף. אם יהיו שינויים משמעותיים בלו"ז החורף, נעשה זאת בהודעה רשמית לעיתונות. בינתיים, אנו דוחים שמועות או השערות". בסניף אייר קנדה בישראל סירבו להגיב.

כיום פועלת, במקביל לאייר קנדה, על הקו הישיר מישראל לקנדה, גם אל על, שמפעילה בין שלוש לארבע טיסות ישירות שבועיות לטורונטו, בהתאם לעונה.

בתוך כך, הצפי הוא שלקראת פרסום לוחות הטיסות של החורף, חברות תעופה נוספות יצמצמו את פעילותן בקווים השונים לישראל וממנה. לפני כשבוע נודע כי חברת התעופה האמריקאית דלתא איירליינס צפויה לצמצם במהלך החורף את תדירויות הטיסות שלה בקו אטלנטה-תל אביב, משבע טיסות בשבוע כיום לארבע טיסות בשבוע בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אסון קטן מאד
הרוב המכריע של נוסעי אייר קנדה הם נוסעים מארה"ב ואליה . תוספת תדירויות של חברות אמריקאיות וגידול במספר הטיסות של אל על לה הסכם שת"פ עם אמריקן איירליינס לטיסות המשך בארה"ב, הקטין את התמריץ לטוס עם אייר קנדה. מה גם שהמתחרות של אייר קנדה הן אגרסיביות יותר בשיווק, בעלות יחסי ציבור טובים יותר ולא פחות חשוב-נעימות יותר ביחסן לסוכני הנסיעות מוכרים למעלה מ-85 אחוזים של כרטיסי הטיסה . אגב, היש מי שזוכר באיזו צורה תוקפנית אילצו שלטונות התעופה הקנדים את ממשלת ישראל להסכים להגדלת מספר הטיסות של אייר קנדה מארבע לשבע בשבוע? וכמה תיירים קנדים נוספים הבטיחה אז אייר קנדה להביא , דבר שמעולם לא התממש.
יורי , תל אביב  |  05.08.09
לכל התגובות