אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט העליון הוציא צו מניעה זמני נגד מפיצת תוסף הדלק Gold 55 צילום: בלומברג

בית המשפט העליון הוציא צו מניעה זמני נגד מפיצת תוסף הדלק Gold 55

נפסק כי קיימת הצדקה להוצאת צו מניעה זמני, אך בשלב זה לא נמצא מקום למינוי כונס נכסים. ההחלטה ניתנה בכפוף לכך שהמבקשות יפקידו ערבון בסכום של 30 אלף שקל וערבות בנקאית בסכום של 250 אלף שקל

05.08.2009, 15:57 | צמרת פרנט

בית המשפט העליון קיבל את הבקשה לצו מניעה זמני שהגישו חברות פורמט ו- Liqui Moly, המייצרות את תוסף הדלק Gold Label, נגד חברת א.ש. שניר, המפיצה את תוסף הדלק Gold 55.

פורמט ו-Liqui Moly טענו, באמצעות עורכי הדין חיים זליכוב וצביקה זליכוב, כי חברת א.ש. שניר החלה לשווק מוצר בעל מיכל דומה למוצר אותו הן משווקות עד כדי הטעייה.

החברות הגישו לבית המשפט המחוזי בקשה למתן צו מניעה זמני האוסר על א.ש. שניר לשווק את המוצר שלה מאחר ומדובר בחיקוי. עוד ביקשו, כי ימונה כונס נכסים לתפיסת המוצרים המפרים ולהשמדתם. בית המשפט דחה את הבקשה לסעד זמני בטענה כי אין דמיון בין האריזות ומכאן גם חשש להטעיה.

שופט בית המשפט העליון פסק בהחלטתו, כי אין ממש בטענה כי השם Gold 55 מפר את סימן המסחר Gold Label. בית המשפט אף בחן את שתי האריזות וקבע כי המוצרים אינם דומים אחד לשני. עם זאת בית המשפט סבר כי מבחינת הרושם הכללי הנוצר על ידי כל אחד מהמוצרים קיים דמיון משמעותי שעלול להוות הטעייה, כי ומסקנה זו מתחזקת בשל כך ששני המוצרים פונים לאותו חתך לקוחות בדיוק.

בית המשפט העליון פסק כי מבקשות הצו הוכיחו עילת תביעה לכאורית, ועל כן קיימת הצדקה להוצאת צו מניעה זמני, אך בשלב זה לא נמצא מקום למינוי כונס נכסים.

עם זאת צויין, כי אם א.ש. שניר תשנה באופן מיידי את חזות המיכל לא תהא מניעה מהמשך שיווקו. ההחלטה ניתנה בכפוף לכך שהמבקשות יפקידו ערבון בסכום של 30 אלף שקל וערבות בנקאית בסכום של 250 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות