אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה האזורית חוף הכרמל: "קשיים בירוקרטיים מעכבים אותנו ביישום פתרונות למחסור במים" צילום: shutterstock

המועצה האזורית חוף הכרמל: "קשיים בירוקרטיים מעכבים אותנו ביישום פתרונות למחסור במים"

מנכ"ל מי רם הלין בפני חברי ועדת החקירה לניהול משק המים כי המשרד להגנת הסביבה מערים עליו קשיים, כך שהפרויקט הופך ללא כדאי. ראש המועצה ציין כי גם חברת מקורות מערימה קשיים על אישור הקידוחים

05.08.2009, 18:23 | רויטל חובל

המועצה האזורית חוף הכרמל התלוננה בפני ועדת החקירה לניהול משק המים שסיירה בשטח המועצה, על חסמים רבים שמוצבים בפניה בנוגע להקמת מתקנים להתפלת מים, בין היתר על ידי חברת מקורות, רשות המים והמשרד להגנת הסביבה.

חברת מי רם מקבוצת גרנות, אגודה שיתופית המורכבת מ-41 מושבים וקיבוצים במישור החוף, מתכננת הקמה של מתקן התפלה בעלות של 30 מיליון שקל, אשר יפיק 9 מיליון קוב מים. כמו כן, קיבוץ מעגן מיכאל מתכנן את הרחבת מתקן ההתפלה לבארות מים במליחות נמוכה, כך שיופקו 16 מיליון קוב מים במקום 9 מיליון קוב המופקים כיום.

מנכ"ל מי רם, חן מלמד, הלין בפני חברי הוועדה כי המשרד להגנת הסביבה מערים עליו קשיים, כך שהפרויקט הופך ללא כדאי. ראש המועצה ציין כי חברת מקורות מערימה אף היא קשיים על אישור הקידוחים, וכי חלפו ארבע שנים עד שמקורות הסכימה לחבר את מקורות המים הנוספים למערכתה.

ממקורות נמסר כי "מקורות היא חברה תפעולית, שפועלת על פי הנחיות הרגולטור. מי שאחראי על ניהול משק המים ומתן רישיונות לקידוחים והקמת מתקני התפלה, הם רשות המים ומשרד התשתיות בלבד".

מנהל אגף התפלה ברשות המים, אברהם טנא, מסר ל"כלכליסט" כי "קיבוץ מעיין צבי קיבל לפני ארבע וחצי שנים צו רכישה מרשות המים ומקורות להקים שני מתקנים. המתקן בצפון חוף הכרמל הסמוך לעתלית הוקם. המתקן בסמוך למכון טיהור השפכים במעין צבי לא הוקם, מסיבות השמורות למועצה. בלחץ רשות המים פנינו למועצה, לבחון את קידום הפרויקט. צו הרכישה הקודם כבר לא בתוקף, ואנחנו פועלים על מנת לקדם את הפרויקט".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי "המועצה האזורית חוף הכרמל פנתה רק בימים האחרונים בבקשה לקדם את התהליך, לאחר שהוקפא על ידה במשך השנים האחרונות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות