אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד המוביל לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: עו"ד אבי ליכט צילום: אלכס קולומויסקי

המועמד המוביל לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: עו"ד אבי ליכט

ועדת האיתור הגישה את המלצתה לשר המשפטים. ליכט מכהן כיום בתפקיד סגן בכיר לפרקליט המדינה

06.08.2009, 11:19 | מארק שון

עו"ד אבי ליכט נבחר כמועמד המתאים ביותר לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקאלי), על ידי הוועדה לאיתור המשנה ליועץ, אשר סיימה היום (ה') את עבודתה והעבירה את המלצתה לשר המשפטים.

הרכב ועדת האיתור כלל את היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, מנכ"ל המשרד, משה שילה, מזכיר הממשלה, צבי האוזר, ופרופ' סוזי נבות כנציגת האקדמיה.

בעקבות פרסום הודעות בעתונות בדבר הקמת ועדת האיתור, נתקבלו פניות של 22 מועמדים. הוועדה החליטה לזמן שמונה מועמדים, שלדעת חברי הוועדה היו המועמדים בעלי הנתונים המתאימים ביותר מכלל המועמדים, להופיע בפני הוועדה. אחד המועמדים שהוזמנו הסיר את מועמדותו.

ליכט מכהן כיום בתפקיד סגן בכיר לפרקליט המדינה, ועסק רבות בנושאים ביטחוניים וצבאיים. בין התיקים בהם טיפל במהלך עבודתו בפרקליטות נמנים פינוי המאחזים ביו"ש, הקמת תחנת הכוח הפרטית באשקלון על-ידי האחים עופר והסדרים בין המדינה לבין האחים עופר בעניין בז"ן חיפה.

הוועדה כתבה בנימוקיה כי "התפקיד של משנה ליועץ המשפטי לממשלה מחייב - בצד הכרות מקצועית עם תחומי הפעילות המשפטית של המחלקה הכלכלית-פיסקאלית, יכולת לשמש כסמכות מקצועית, וכן כושר מנהיגות מקצועית ואישית בעבודתו מול מערכות השלטון השונות, בממשלה ובכנסת וכן כלפי גורמים מחוץ למערכת הציבורית. התפקיד מחייב גם יכולת הובלה של תהליכים מורכבים בעבודה מול משרדי ממשלה, גופים ציבוריים ומסחריים חיצוניים למערכת, והליכי חקיקה בכנסת".

הוועדה הוסיפה, כי "עו"ד אבי ליכט הוא המועמד הבולט והמתאים ביותר לתפקיד, המגלם את השילוב הטוב ביותר של התכונות הנדרשות מהנושא בתפקיד."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות