אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Brother MFC-490CW: מדפסת רב תכליתית אלחוטית

Brother MFC-490CW: מדפסת רב תכליתית אלחוטית

ה-Brother MFC-490CW היא מדפסת רב תכליתית (מכונה גם "מדפסת משולבת"), הכוללת גם מכשיר פקס וסורק שנכנסים כולם באורח פלא למכשיר קטן מידות יחסית. היא מצטיינת באפשרויות חיבור רבות ובהפעלה פשוטה (למרות הפטנטים הרבים). עם זאת, היא איטית יחסית ואיכות ההדפסה שלה אינה מיטבית

08.08.2009, 14:51 | מתי מריאנסקי

כשהוצאנו את המדפסת מהקופסה והחלנו להתקין אותה (עניין יחסית קצר של כרבע שעה עד ההדפסה הראשונה), לא יכולנו שלא להתפעל מפשטות התהליך. אין ספק ש-Brother צברה שנים ארוכות של שירות לקוחות ולמדה לארוז את המדפסת בצורה כזו שכל אחד יוכל להתקין. כל החלקים שצריך להסיר מסומנים היטב בצבע ירוק, ונייר הדבק של האריזה צבעוני גם הוא. מחסניות הדיו ארוזות היטב וסגורות בפקקי ואקום שמשתחררים בלחישה משעשעת. אפילו החלק שציפינו להסתבך בו, החיבור לרשת האלחוטית הביתית, עבר באופן חלק וזריז וארך פחות מדקה.

ב-Brother טרחו לתרגם את כל ספר ההוראות לעברית, אבל למעשה לא נדרשנו כמעט כלל להיעזר בספר, הכל היה די ברור ונוח.

כשמניחים את המדפסת על השולחן אפשר להתרשם מכך שהיא קטנה (בעיקר בגובה) יחסית למדפסות אחרות שמציעות את אותו מגוון אפשרויות. הכפתורים כולם מסומנים היטב, ומסך LCD צבעוני במרכז לא חוסך בפרטים על מצב המדפסת או בתצוגה של תפריטי התפעול. בנוסף לפעולה כמדפסת, המכשיר הוא גם סורק/מכונת צילום ופקס.

המדפסת המשולבת. קרדיט: Brother המדפסת המשולבת. קרדיט: Brother המדפסת המשולבת. קרדיט: Brother

ה-MFC 490CW מציעה אפשרויות חיבור רבות: קודם כל כמובן חיבור רגיל באמצעות כבל USB או כבל רשת (Ethernet) – השקעים לכבלים הללו מוחבאים מעט מתחת לסורק, והכבלים צריכים לעבור דרך תעלה מפותלת בדרכם החוצה, דבר "שמבזבז" כ-30 סנטימטרים יקרים של כבל.

שנית, המדפסת גם מאפשרת חיבור ישיר של מגוון רחב של כרטיסי זכרון, וחיבור PicBridge למצלמות שתומכות.

ושלישית, גולת הכותרת היא כמובן החיבור האלחוטי דרך WiFi, מה שמאפשר לכל דרי הבית להדפיס מכל מכל חדר בלי צורך להתחבר פיזית למדפסת. למעשה, אם לא תגדירו למדפסת סיסמה, גם השכנים יוכלו להדפיס אצלכם.

מגש הניירות מכיל 100 דפים. זה בד"כ מספיק, אבל עשוי להיות מעט מידי למשרד שמקבל כמות רבה של פקסים. צמוד למגש מלמעלה נמצא מגש נוסף לנייר בגודל גלויה (עם מקום ל-20). כדי להשתמש בו יש להוציא הכל החוצה ולדחוף את המגש העליון קדימה. היינו מעדיפים משהו אוטומטי יותר.

הדפים המודפסים יצאים מגומחה שמעל המגש, שם הם מתחבאים עד שיבוא הבוס להוציא אותם. אם יש לכם יד גדולה במיוחד, קחו בחשבון את האפשרות שלא תוכלו לתחוב אותה פנימה כדי להוציא את התמונות המודפסות, ותצטרכו למשוך החוצה את כל המגש. אנחנו מניחים שזהו מחיר פעוט לשלם תמורת המבנה הקומפקטי של המדפסת.

התמונות המודפסות יוצאות באיכות יפה, עם מעברי צבע נאים וצבעים רוויים כראוי (כפתור Vivid Color הופך את הצבעים לרוויים אף יותר, למי שמחבב את המראה). בהדפסת טקסט המצב פחות טוב, אבל עדיין סביר מאוד. אנחנו ממליצים בכל פה להדפיס רק באיכות הגבוהה יותר, למרות שההדפסה איטית למדי (ובודאי מבזבזת יותר דיו). בהדפסה מהירה יותר האיכות מידרדרת במהירות. היינו שמחים לראות אפשרות של הדפסה דו-צדדית, אבל אין.

הסריקה (וצילום המסמכים) הם באיכות סבירה ומספקת, לא יותר. המדפסת מצוידת במזין דפים אוטומטי שמאפשר לשלוח פקס או לסרוק מספר דפים. יש כאן תקלה קטנה ולעיתים הדפים שיוצאים החוצה דוחפים את הדפים הקודמים ומפילים אותם בגסות על הרצפה. לא יפה.

אהבנו:

 

  • קלה ופשוטה להתקנה ותפעול, ספר ההוראות מתורגם לעברית
  • תופסת מעט מקום יחסית למגוון הפעולות שהיא מציעה
  • אפשרויות רבות לקישוריות, החיבור האלחוטי הוא סופר-שימושי

לא אהבנו:

 

  • ההדפסה באיכות הגבוהה איטית מאוד, באיכות נמוכה יותר התוצאות לא טובות מספיק
  • מזין הדפים האוטומטי לא מתפקד כראוי
  • המעבר בין הזנת דפים להזנת תמונות אינו אוטומטי

גזר הדין:

 

מדפסת קומפקטית שמציעה אפשרויות רבות ולא תופסת את כל השולחן. ההפעלה הפשוטה והאפשרות לחיבור אלחוטי חוסכות הרבה צרות, במיוחד בסביבה של ריבוי משתמשים וחדרים. איכות ההדפסה הסבירה (אך לא מצוינת) והמהירות האיטית קצת מאכזבות.

אם אתם משתמשים ביתיים או משרד קטן ויש לכם רשת אלחוטית, אנו ממליצים על המדפסת מכל הלב. למשתמשים כבדים הזקוקים להדפסה מהירה, או למי שמדקדק מאוד באיכות ההדפסה כדאי לחפש מכשיר אחר.

מחיר: 799 ש"ח, ראש דיו שחור 136 ש"ח, ראש דיו צבעוני 72 ש"ח

 

הכתבה פורסמה בבלוג הגאדג'טים mobo

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות