אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיויתי וסופרין שעבדו 40% ממניות בסר הנדסה ללאומי צילום: עמית שעל

קיויתי וסופרין שעבדו 40% ממניות בסר הנדסה ללאומי

זאת לאור דרישה של הבנק להגדיל את הביטחונות להלוואה שהעניק לצורך רכישת מניות בסר אירופה

08.08.2009, 21:46 | גולן חזני

נחשון קיויתי וקלמן סופרין, בעלי השליטה בבסר הנדסה, נאלצו לשעבד 40% ממניות בסר הנדסה לבנק לאומי, לאור דרישה של הבנק להגדיל את הביטחונות להלוואה שהעניק לצורך רכישת מניות בסר אירופה, ולאחר שבסר אירופה לא עמדה באמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהסכם.

ההלוואה נלקחה בשני שלבים, 63 מיליון ב־2006, ו־15 מיליון נוספים ב־2008, לאחר שבסר אירופה מכרה את עיקר הפרויקטים שלה לאפריקה ישראל החליטו בעלי המניות של בסר הנדסה, סופרין, קיויתי, איתן אלדר, רועי גיל, מריו סגל ונחמיה למלבאום להגדיל את אחזקותיה בבסר אירופה מ־26% מהמניות ל־55%. היקף החוב כיום עומד על 63 מיליון שקל לאחר שבחלקו נפרע.

בנק לאומי העמיד אמות מידה פיננסיות ללווים, של יחס חוב לביטחונות של 1.75. בסר אירופה לא עמדה בקובננט ולאומי דרש מקיויתי וסופרין לשעבד 40% ממניותיהם בבסר הנדסה בשווי של כ־21 מיליון שקל, להגדלה של הביטחונות, כשבידי כל אחד משהשניים ישארו כ־3% מניות חופשיות.

לבסר אירופה 250 מיליון שקל נזילים בקופת המזומנים ואחזקה של 47% בקניון גדול בלימסול שבקפריסן שמניב הכנסות של 8.5 מיליון יורו בשנה. פרויקט מהותי נוסף היא אחזקה של 22% במלון מריוט בוורשה, ואחזקות עם בנק רוטשילד בשני פרויקטים בבולגריה, שההון העצמי שהשקיעה בהם בסר הוא 24 מיליון יורו. בסר קיבלה לאחרונה מימון בנקאי לבניית 24 אלף מ"ר בקרקע בסופיה מיונקרדיט, בנק איטלקי, בסך 23 מיליון יורו בריבית של פריים פלוס 7% לשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות