אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות גרמניות הן המרוויחות העיקריות מפרויקטי התשתית באזור המפרץ צילום: בלומברג

חברות גרמניות הן המרוויחות העיקריות מפרויקטי התשתית באזור המפרץ

מעורבות גרמנית בולטת במימוש פרויקט מסחר ענק בדוחה בעלות כוללת של 1.3 מיליארד יורו. כמו כן, חברות מגרמניה צפויות לבצע את הפרויקט שיחבר בין קטאר לבין בחריין באמצעות כביש מהיר ומסילת ברזל. עלות הפרויקט נאמדת בכ-7 מיליארד דולר

09.08.2009, 18:52 | דורון פסקין

דו"ח שפורסם בסוף השבוע גורס כי אזור המזרח התיכון ובפרט אזור המפרץ הוא היחיד בו רשמו חברות גרמניות צמיחה בפעילותן במהלך הרבעון הראשון של השנה. לפי הדיווח, החברות הגרמניות מנצלות את שפע פרויקטי התשתית במדינות המפרץ כדי להגביר את הכנסותיהן.

יוזכר כי דו"ח של הבנק הלאומי הכוויתי ציין לאחרונה כי במדינות המפרץ מבוצעים פרויקטי תשתית בשווי כולל של 2.1 טריליון דולר. מדינת איחוד האמירויות אף הודיעה כי עד שנת 2011 תשקיע כ-530 מיליארד דולר בפרויקטים נוספים ואילו ערב הסעודית מתכננת השקעה של כ-400 מיליארד דולר בפרויקטים דומים. השקעות עצומות אלה מבטיחות הכנסות נוספות לחברות הבנייה הגדולות בגרמניה.

החברות הגרמניות הנן שותפות פעילות גם בתוכניות ההשקעה הגרנדיוזיות של קטאר. כך למשל ניכרת מעורבות גרמנית בולטת במימוש פרויקט מסחר ענק בדוחה בעלות כוללת של 1.3 מיליארד יורו. פרויקט זה יושלם עד 2012. כמו כן, חברות מגרמניה צפויות לבצע את החלק הארי בפרויקט שיחבר בין קטאר לבין שכנתה בחריין באמצעות כביש מהיר ומסילת ברזל באורך של 22 קילומטרים. עלות פרויקט זה נאמדת בכ-7 מיליארד דולר.

במקביל נמשך גידול הייצוא הגרמני למדינות המפרץ. במהלך שלושת החודשים הראשונים של שנת 2009, צמח הייצוא הגרמני למדינת איחוד האמירויות בכ-9%. לעומת זאת, הייצוא הגרמני לסין באותה התקופה ירד ב-3% ואילו הייצוא הגרמני לרוסיה צנח בלמעלה מ-30% בתקופה הנדונה.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות