אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: סגירת התיק נגד הירשזון בפרשת אתרים נעשתה בניגוד להמלצת יאח"ה צילום: אוראל כהן

בלעדי: סגירת התיק נגד הירשזון בפרשת אתרים נעשתה בניגוד להמלצת יאח"ה

גורמים משפטיים: בפרקליטות הוחלט כנראה לא להחמיר עם שר האוצר לשעבר בעקבות העונש הכבד בפרשת הע"ל

10.08.2009, 09:49 | איתי הר אור

סגירת תיק החקירה נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון בפרשת מינוי מנכ"ל חברת אתרים, שעליה הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב בשבוע שעבר, נעשתה בניגוד מוחלט להמלצת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שחקרה את הפרשה. כך נודע ל"כלכליסט".

לפי המידע שהגיע לידי "כלכליסט" מצאה יאח"ה כי קיימת תשתית ראייתית להעמדה לדין של שלושת החשודים העיקריים בפרשה, והמליצה על הגשת כתבי אישום נגדם. למרות זאת החליטה הפרקליטות לסגור את התיק.

הפרשה החלה ב-2005, לאחר שמבקר המדינה חשד כי בעת שהיה שר התיירות הפעיל הירשזון לחץ למינויו של איתמר שמעוני, בעבר איש ליכוד וכיום חבר קדימה. נוסף על הירשזון ושמעוני, נחשד בפרשה גם יו"ר דירקטוריון אתרים רוני שטן. חברת אתרים עוסקת בניהול של נכסים מסחריים בתחומה של תל אביב, ונמצאת בבעלות העירייה והממשלה.

לאחר פרסום נימוקי הפרקליטות לסגירת התיק, שהתמצו במשפט קצר אחד שפורסם בשבוע שעבר - "מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק הגשת כתב אישום" - הועלו השערות בקרב גורמים משפטיים כי סגירת התיק לא נעשתה מנימוקים משפטיים ענייניים, כגון חוסר ראיות או חוסר אשמה, אלא בשל הרשעתו של הירשזון בפרשה אחרת, פרשת הסתדרות העובדים הלאומית. לדברי הגורמים המשפטיים, לאחר הרשעתו של הירשזון במעילת המיליונים ושליחתו לחמש וחצי שנות מאסר, הוחלט בפרקליטות שלא להחמיר עמו בהגשת כתב אישום נוסף.

ממשרד המשפטים נמסר ל"כלכליסט": "הנימוק הענייני לסגירת התיק הוא חוסר עניין לציבור. הנימוק של 'מכלול הנסיבות' כולל בתוכו עוצמת ראיות נמוכה וחוסר עניין לציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות