אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוביוס: המניות בעולם יצנחו ב-30% ואז יתאוששו צילום: בלומברג

מוביוס: המניות בעולם יצנחו ב-30% ואז יתאוששו

יו"ר קרנות טמפלטון: "זה יכול לקרות בכל זמן נתון, כנראה השנה. זה לא חייב לקרות בו זמנית, יכול להיות 10% כאן ואז עוד 5% ו-10% נוספים"

10.08.2009, 12:47 | בלומברג

יו"ר קרנות טמפלטון, מארק מוביוס מאמין שהמניות בעולם יצנחו קודם ב-30% לפני שיתאוששו מהנפילות של שנה שעברה, שכן חברות ינצלו את ההתאוששות כדי למכור עוד מניות.

לדבריו, "כשיש עליות מהירות מסוג זה בלי תיקון, צריך לצפות לתיקון בשלב כלשהו, כך שאפשר לצפות לתנודות רבות. לאחר עלייה של 70% יגיעו ירידות של בין 20%-30%".

מוביוס טוען כי מדד MSCI עלה ב-54% משפל של 13 שנה במרץ, לאחר שיותר משני טריליון דולר בהוצאות ממשלתיות ברחבי העולם העלו את הביקוש. ההתאוששות הובילה לשיפור במכירת מניות.

הסיכון הגדול ביותר למניות העולמיות הוא העלייה במכירה ראשונית של מניות והנפקות אג"ח, הסביר מוביוס. המשקיעים "ימכרו כדי לקנות מניות חדשות, וכתוצאה מכך ישפיעו על המחיר", הוא אמר. מוביוס מתכנן להכפיל בתוך שנתיים את נכסי טמפלטון בשווקים המתעוררים.

התיקון המדובר "יכול לקרות בכל זמן נתון, כנראה השנה", טוען מוביוס. "זה לא חייב לקרות בו זמנית, ולא נראה בוודאות ירידה פתאומית של 20%, יכול להיות 10% כאן, ואז עוד 5% ו-10% נוספים. קיימת תנודתיות כזו בשווקים". הוא מדגיש כי דבריו מכוונים למניות "ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות