אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויצ"ו ונעמת: לא נפתח את מעונות היום אם תשלומי ההורים לא יוזלו צילום: שאול גולן

ויצ"ו ונעמת: לא נפתח את מעונות היום אם תשלומי ההורים לא יוזלו

ארגוני הנשים מוחים על כך ש-200 מיליון שקל שהובטחו למעונות בהסכמים הקואליציוניים, אינם כלולים בתעריפים הצפויים להתפרסם בימים הקרובים. משרד התמ"ת: טרם התקבלה החלטה באשר לגובה הסבסוד

11.08.2009, 14:06 | מיקי פלד

ארגוני הנשים, ביניהם ויצ"ו ונעמת מאיימים שלא לפתוח את שנת הלימודים במעונות היום, עקב מה שהגדירו כסירובו של האוצר להוזיל את תשלומי ההורים.

הארגונים מוחים על כך ש-200 מיליון שקל אשר הובטחו בהסכמים הקואליציוניים לטובת סבסוד התשלומים למעונות אינם באים לידי ביטוי בתעריפים הצפויים להתפרסם בימים הקרובים.

במעונות היום ובמשפחתונים הציבוריים מתחנכים כמאה אלף פעוטות עד גיל 3. שכר הלימוד המקסימלי אותו הורה משלם עומד על 1,850 שקל לחודש, כאשר פחות ממחצית מההורים מקבלים סבסוד בשל מצב סוציו-אקונומי.

יו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, אמרה: "הפרה כה בוטה של התחייבות ממשלתית היא מעשה לא חינוכי ממדרגה ראשונה. האוצר בוגד בציבור ההורים אשר כבר שמחו על הודעות הממשלה בדבר הכוונה להוזיל את שכר הלימוד להורים, אך מתברר כי השמחה היתה מוקדמת מדי".

במשרד התמ"ת אמרו כי הם מנהלים שיחות עם האוצר בנושא וכי עדיין לא התקבלה החלטה מה יהיה עומק הסבסוד של תשלומי ההורים למעונות ואיזה סכום יושקע בפיתוח מעונות חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות