אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופיס ווב יתמוך בפיירפוקס 3.5 - אך לא באופרה ובכרום צילום מסך: arstechnica.com

אופיס ווב יתמוך בפיירפוקס 3.5 - אך לא באופרה ובכרום

אין מקום לכולם בענן: בשנה הבאה אמורה מיקרוסופט להשיק שירות מקוון לתוכנות המשרדיות שלה, ומתברר שהוא לא יתמוך בכמה מהדפדפנים הפופולריים ביותר. גם למשתמשי אקספלורר 6 לא תהיה גישה לשירות

11.08.2009, 16:25 | אבנר קשתן

התוכנות המשרדיות של מיקרוסופט עולות לענן, אבל מתברר שלא לכולם תהיה גישה אליהן. מנהל הפיתוח של "אופיס ווב", השירות שאמור להיות המענה לגוגל דוקוס, הודיע בבלוג הרשמי של המוצר כי הגרסאות המקוונות יתמכו - בנוסף לדפדפני אינטרנט אקספלורר 7 ו-8 - גם בפיירפוקס 3.5 ובספארי 4 של אפל, אך לא באופרה ובכרום של גוגל. כך דיווח היום (ג') הרג'יסטר. 

בולט במיוחד בהיעדרו מרשימת הדפדפנים הנתמכים אינטרנט אקספלורר 6 של מיקרוסופט עצמה, אשר עדיין מחזיק בנתח השוק הגדול ביותר - 27.2% מהגולשים באינטרנט עדיין משתמשים בדפדפן הוותיק. כל הנתונים נכונים לחודש יולי על פי סקר של חברת NetApplications.

אינטרנט אקספלורר 6, אשר הושק בשנת 2001 עם חלונות XP, נחשב בקרב מפתחי אתרים לדפדפן מיושן ובעייתי המחייב התאמות רבות על מנת שיציג אתרים כפי שמציגים אותם דפדפנים מודרניים יותר כמו פיירפוקס או הגרסאות החדשות יותר של אינטרנט אקספלורר. לאחרונה אף הופצה עצומה בשם "IE6 No More" הקוראת למפעילי אתרים לחסום את הדפדפן כדי לאלץ משתמשים לשדרג. עם זאת, מרבית משתמשי IE6 הם משתמשים ארגוניים אשר תלויים בנוהלי שדרוג מאורגנים ובמערכות מידע ישנות אשר דורשות את הגרסה הישנה של הדפדפן. ישנה ציפייה כי ההחלטה של מיקרוסופט שלא לתמוך יותר בגרסה הישנה של הדפדפן ידחפו מחלקות IT רבות לשדרג את דפדפני המחשבים לגרסאות חדשות יותר.

שירות אופיס ווב יאפשר גישה דרך האינטרנט לגרסאות מצומצמות של התוכנות המשרדיות של מיקרוסופט - וורד, אקסל ופאואר-פוינט - ללא צורך בהתקנתן על המחשב. כאמור, השירות יתמוך בגרסה 3.5 של פיירפוקס, אשר לה רק 4.5% מהשוק, אך לא בפיירפוקס 2.0 - המחזיק עדיין בנתח שוק של 16.2%. עם זאת, תהליך השדרוג של פיירפוקס פשוט בהרבה מזה של אקספלורר, והניסיון מלמד כי סביר שעד שייצא אופיס 2010 יעברו כבר מרבית המשתמשים לגרסאות החדשות יותר של הדפדפן.

נתון חשוב נוסף הוא כי משתמשי פיירפוקס וספארי על מחשבי מקינטוש ולינוקס יוכלו להשתמש באפליקציות המקוונות של מיקרוסופט ללא הגבלה.

חבילת התוכנות המשרדיות המקוונות של גוגל - גוגל דוקס, המתחרה העיקרי של אופיס ווב - תומך גם בדפדפן כרום של גוגל וגרסאות הישנות של אינטרנט אקספלורר ופיירפוקס, אך לא באופרה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
למה עם קצף בפה?
להרבה משתמשים יש כמה דפדפנים (לא רק בישראל -) ולרוב בוחרים 2, מי שנשאר אם וינדואז הולך על IE7-8 וכרום/FF, לינוקסואידים הולכים רק על FF ו"בוגמה" על אופרה וספארי. לגבי כרום - MS לא יתמוך בו בגלל בעיות שמירת הפרטיות שלו ולא בגלל תחרות (תחרות עם APPLE קשה לא פחות, אך הם יתמכו בספארי,
ari  |  12.08.09
לכל התגובות