אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמת אביב: בניינים יוקמו על המגרש הפנוי האחרון צילום: עמית שעל

רמת אביב: בניינים יוקמו על המגרש הפנוי האחרון

המועצה הארצית דחתה ערעור של הוועדה המקומית לתכנון, שהתנגדה לתוכנית להקמת שני בניינים עם 68 יחידות דיור על מתחם ברמת אביב ג'

12.08.2009, 08:34 | דותן לוי

המועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה ערעור שהגישה הוועדה המקומית בתל אביב לתכנון ובנייה, בנוגע לשינוי ייעוד הקרקע של האחים יצחק ועידו חג'ג' ברמת אביב ג' לצורך הקמת פרויקט מגורים יוקרתי. המתחם, המשתרע על פני 3 דונמים, נמצא בין הרחובות בית צורי, בן יוסף וקק"ל. מדובר באחד המגרשים האחרונים שעדיין פנויים לבנייה בשכונה היוקרתית. עם דחיית הערעור, צפוי לצאת לדרך פרויקט קבוצת הרכישה שתכננו האחים חג'ג' במתחם זה.

הערעור הוגש לאחר שהוועדה המחוזית כבר דחתה בעבר את בקשתה של הוועדה המקומית לא להתיר את שינוי היעד של המתחם. מדובר באירוע יוצא דופן: רק לעתים רחוקות מגיע ערעור של ועדה מקומית לוועדה הארצית.

לפני כחודש רכשו האחים חג'ג' את הקרקע תמורת 81.5 מיליון שקל מחברת מודגל של דיוויד פדרמן, יעקב גוטנשטיין ואלכס פסל. המגרש הוחזק בנאמנות על ידי חברת גימא השקעות. במקור, ייעוד הקרקע מעולם לא הוגדר למטרה ספציפית: בעבר תוכננה במקום הקמת תחנת משטרה. כיום עומד במקום חורש טבעי. האחים חג'ג' ביקשו לייעד את הקרקע למגורים.

קבוצת הרכישה מתכוונת להקים על המגרש 68 יחידות דיור בשני בניינים בני שבע ועשר קומות. בבניינים יהיו דירות של 5 חדרים, מיני פנטהאוזים בני 6 חדרים בשטח של 145 מ"ר נטו הכוללים גם מרפסות, ופנטהאוזים גדולים עם מרפסות גג נרחבות. מחירה המשוער של דירת 5 חדרים רגילה הוא כ־2.1 מיליון שקל, ומחירה המשוער של דירת מיני פנטהאוז כ־2.65 מיליון שקל. לדברי יצחק חג'ג', מדובר במחירים הנמוכים ב־30% ממחירי הדירות באזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות