אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן אליעזר: תוגדל הזכאות לסבסוד מעונות יום למעמד הביניים צילום: אלכס קולומויסקי

בן אליעזר: תוגדל הזכאות לסבסוד מעונות יום למעמד הביניים

הסבסוד בתשלומי שכר הלימוד במעונות היום יועמק, כך ש-5,000 ילדים נוספים יהנו ממנו, כך נקבע בהסכם בין משרד האוצר למשרד התמ"ת. גובה הסבסוד יקבע מאוחר יותר היום

12.08.2009, 10:22 | מיקי פלד

הסבסוד בתשלומי שכר הלימוד במעונות היום יועמק בקרב מעמד הביניים, כך סוכם אמש (ג') בין משרד האוצר למשרד התמ"ת.

הורים במשקי בית שהכנסתם לנפש היא 4,580 שקל לחודש עד 5,000 שקל לחודש יקבלו סבסוד של 4% למעונות היום ו-5% למשפחתונים הציבוריים, כך קבעה היום ועדת התעריפים של האוצר והתמ"ת.  עד היום, מימון הממשלה היה מפסיק כאשר ההכנסה לנפש לחודש הגיעה ל-4,245 שקל. התעריף המלא של מעונות היום הוא 1,850 שקל לחודש.

בתמ"ת אומרים שהעמקת הסבסוד תוסיף כ-5,000 ילדים שיהנו ממנו, בנוסף ל-45,000 הילדים מהשכבות הנמוכות הנהנים ממנו כיום. במעונות היום והמשפחתונים הציבוריים שוהים כ-100,000.

שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר אמר כי "לראשונה ישנה התייחסות גם לזוג הצעיר העובד, ממעמד הביניים, שעד כה לא היה זכאי לסבסוד שהיית הילד במעון. אנחנו מתכוונים להמשיך במהפכה, ויחד עם העמקת הסבסוד גם לשים דגש על בניית מעונות חדשים בפריסה ארצית ולאוכלוסיות מגוונות, כך שיותר ויותר אמהות יוכלו לצאת ולעבוד".

המימון לסבסוד יעשה מתוך התוספת לתקציב מעונות היום בסך 350 מיליון שקל, עליה הוסכם בין האוצר לכנסת. 200 מיליון שקל נוספים, יועברו ב-1 לינואר 2010 לטובת סבסוד תשלומי ההורים, בהתאם להסכם הקואליציוני בין העבודה לליכוד. בנוסף הוסכם על הוספת 3 שעות מטפלת בפעוטונים.

כמו כן הוסכם, כי השתתפות ארגוני הנשים המפעילים את מעונות היום, ביניהם נעמ"ת ויצ"ו ואמונה, תרד ל-1.25% מהסבסוד, במקום 2.5% כיום. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות