אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 שוב בסכנה: מחלוקת עם הרשות השנייה מעכבת חתימת ההסכם צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 שוב בסכנה: מחלוקת עם הרשות השנייה מעכבת חתימת ההסכם

המסמכים שהגיש הערוץ לרשות השנייה טרם קיבלו את אישור היועצים המשפטיים; גורמים ברשות טוענים כי הערוץ מבקש הקלות עתידיות, אף שטרם השלים את מחויבויותיו מן העבר

12.08.2009, 20:42 | מיטל זדה

עתידו של ערוץ 10 שוב לוט בערפל, בשל מבוי סתום בעניין ההסדר להצלתו שהושג בשבוע שעבר. 

על אף שהערוץ כבר הגיש לרשות השנייה את המסמכים הנדרשים במסגרת ההסדר של האוצר, הרי שלאחר בדיקת המסמכים בידי היועצים המשפטיים של הרשות עולה כי הדרך לאישור הסופי עוד ארוכה.

מנכ"ל הרשות מנשה סמירה והיועץ המשפטי לרשות עו"ד דורון אבני עתידים להעביר בקרוב למועצת הרשות השנייה את חוות דעתם המקצועית על המסמכים. לאחר מכן תתבקש יו"ר הרשות נורית דאבוש לכנס את המועצה ולהחליט אם לאשר את ההסכם.

בשלב זה קיים חוסר בהירות סביב השאלה האם הערוץ אכן עמד במחויבויות התוכן שהוצבו בפניו, שבמסגרתן נדרש החזר חובות עבר בהיקף של 70 מיליון שקל וכן מחויבויות נוספות לשלוש השנים הקרובות. גורמים ברשות טוענים כי הערוץ מבקש הקלות עתידיות, אף שטרם השלים את מחויבויותיו מן העבר.

מנגד, גורמים אחרים ברשות טוענים שהבעיה טמונה בקרן שמשרד האוצר הציע להקים, ושהיקפה 60 מיליון שקל. לדבריהם, הקרן אינה ערבות מיידית. באוצר טוענים שהקרן מנותקת מההסדר.

סוגיה נוספת היא החוב לקולנוע הישראלי, שעמד במקור על 48 מיליון שקל והופחת במחצית. איגודי המפיקים בתחום הקולנוע מסרבים להתפשר בנושא, בניגוד לדעתם של מפיקי הטלוויזיה.

דאבוש אמרה בעבר שמבחינתה המכרז יהיה צעד אומלל. בישיבת המועצה האחרונה אמרה כי אם הדבר היה תלוי במועצה, אזי הזיכיון של ערוץ 10 היה מוארך בכפוף לעמידה בכל מחויבויותיו.

בערוץ 10 סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות