אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפשר לסגור את הרגולטור

אפשר לסגור את הרגולטור

אם לא סוגרים את ערוץ 10 ויוצאים למכרז חדש, אפשר באותה נשימה לסגור את הרשות השנייה. ממילא היא לא מפקחת באופן יעיל על הגופים שהיא ממונה עליהם

13.08.2009, 08:07 | שאול אמסטרדמסקי

חם להם שם, לרגולטורים בירושלים, והחום מעביר אותם על דעתם. אחרי שהגיעו לנקודת הסיום הידועה מראש, קרי, יצירת מתווה להצלת ערוץ 10 יש מאין, עכשיו הם מתפלפלים על ההיבטים המשפטיים של השערורייה שיצרו.

ערוץ 10 לא עמד במחויבויות התוכן שהציבה בפניו המדינה, למרות ההקלות שקיבל לאורך השנים, כלומר שקברניטיו חייבים כסף לציבור. אבל המצב קשה, ועל הפוליטיקאים קל ללחוץ, אז בירושלים מוחלים על ההפרות. אלא שההחלטות של הפוליטיקאים אינן מקובלות בהכרח על המשפטנים, שעדיין כפופים לנורמות כלשהן.

בעצם אם לא סוגרים את ערוץ 10 ויוצאים למכרז חדש, אפשר באותה נשימה לסגור את הרשות השנייה. ממילא אין לה שום משקל. ממילא היא לא מפקחת באופן יעיל על הגופים שהיא ממונה עליהם. ממילא יודעים בעלי הממון להפעיל את בעלי השררה ולעקוף את הרגולטור. ולא שזה כה קשה, בפרט כשכל התעשייה יודעת שיו"ר הרשות השנייה בעצמה, נורית דאבוש, מעוניינת למצוא את הפתרון היצירתי ביותר בעולם, העיקר - שהערוץ יישאר על כנו.

הפרשה הזו, שתסתיים בקרוב, היא קו פרשת המים של הרגולציה על השידור המסחרי בישראל. כשתופרים הסכם להצלת ערוץ מסחרי אחד, ובה בעת עושים שמיניות באוויר בשביל להימנע מתביעות עתידיות מצד הערוץ המסחרי השני, ובעוד שנתיים ממילא יעבור השוק למשטר של רישיונות, אין שום טעם ברשות ציבורית שלה תקציב שנתי של 60 מיליון שקל. פשוט חבל על הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות