אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הכנה לטריאתלון צילום: עמית שעל

קבוצות הכנה לטריאתלון

הספורט התובעני ממגנט עוד ועוד מצטרפים חדשים, ובדרך לתחרויות רבים מהם עוברים בקבוצות האימון. גם "כלכליסט" שוחה, רוכב על אופניים ורץ

13.08.2009, 21:53 | קרן צור

את חצייה הראשון של 2009 מסכם יובל חץ, דובר איגוד הטריאתלון בישראל, בהפתעה: למרות החשש מהשלכות המיתון על הענף, שמצריך השקעה של כסף, מספר המצטרפים רק הולך וגדל. חץ מעריך שבתחרויות בחודשים הקרובים ישתתפו כ-3,500 חובבי הספורט, הכולל שחייה, רכיבה על אופניים וריצה.

עם הצמיחה בביקוש צצו גם לא מעט קבוצות הכנה לטריאתלון, שבמקרים רבים משמשות למתאמנים מסגרת חברתית. לפניכם הקבוצות הבולטות שבאמצעותן ניתן להפוך את הטריאתלון לאורח חיים ולהגיע לקו הסיום בצעד קל. בהצלחה.

תל אביב וחיפה: Endure

לפני שש שנים וחצי החליט רן שילון, איש הייטק בעברו ומאמן מוסמך מטעם איגוד הטריאתלון האמריקאי, לעשות הסבה מקצועית ולהקים את Endure - המרכז הישראלי לטריאתלון וספורט סבולת.

כיום נחשב המרכז שלו לגדול ולמוביל בתחומו בארץ, ומתאמנים במסגרתו לטריאתלון מאות בני אדם, 50% מהם נשים. קהל היעד: גם מי שלא יודע לשחות או מעולם לא התנסה בריצות ארוכות.

היצע אימונים שבועי: 40 אימונים במקצועות השונים באזור חיפה ובמרכז הארץ. פעילות חברתית: אין, ושילון לא מאמין שצריך. לדבריו, מתאמנים אצלו הרבה אנשי עסקים ובכירים במשק, שמנהלים לו"ז צפוף.

"הם מחפשים מסגרת אימון מקצועית, ולא ערבי חברה וברביקיו", הוא אומר. פרטים: מ־160 שקל לחודש, לאימון אחד בשבוע, עד 1,000 שקל לחודש לתוכנית אישית ומסגרת אימון פרטית. יש הנחות לסטודנטים ולצעירים. www.endure.co.il.

Endure, תל אביב וחיפה Endure, תל אביב וחיפה Endure, תל אביב וחיפה

המרכז האקדמי רופין, עמק חפר: אס"א רופין

את הקבוצה היחידה בארץ שנהנית מתמיכה של מרכז אקדמי הקים ב־2004 אודי אנג'ל, טריאתלט מושבע ויו"ר חבר הנאמנים של אס"א רופין.

כיום מונה הקבוצה 65 מתאמנים, שני שלישים מתוכם ילדים ובני נוער ושליש סטודנטים ובוגרים. קהל היעד: סטודנטים במרכז האקדמי, שהמוסד מסבסד בעבורם חלק מהעלות, ובעלי כושר בסיסי שיודעים לשחות, לרוץ ולרכוב על אופניים.

היצע אימונים שבועי: 6 אימונים (2 ריצה, 2 שחייה, 2 רכיבה), המתקיימים כולם באזור עמק חפר. פעילות חברתית: פעמיים־שלוש בשנה מארגנים מפגשים או מסיבות. פרטים: 250 שקל לחודש מקנים כניסה חופשית לאימוני הקבוצה. www.asaruppin.co.il.

רמת ישי: עמק האוש"ר

ב-2001 הקים ברוך קרן, טריאתלט ותיק ובעבר מאמן נבחרת ישראל, מרכז ספורט ולצדו מסעדת בריאות וחנות לציוד והלבשה לספורט.

בתוך זמן קצר פתח גם קבוצת הכנה לטריאתלון והצמיד לה את השם אוש"ר: ראשי תיבות של אופניים, שחייה וריצה. כיום מונה הקבוצה 150 מתאמנים, 30 מתוכם נשים.

קהל היעד: כל מי שמעוניין. היצע אימונים שבועי: 3 אימוני שחייה (בנהלל), 6 אימוני ריצה (2 במרכז נופית ו־4 ברמת ישי), 3 אימוני רכיבת כביש ו־4 אימונים של רכיבה באופני הרים (באזור רמת ישי). פעילות חברתית: מארגנים בעיקר תחרויות פנימיות, ולעתים גם מסיבות לאחר טריאתלונים.

פרטים: 150 שקל לחודש לאימון אחד בשבוע, 200 שקל לחודש ל־3 אימונים בשבוע, 250 שקל לחודש ל־4 אימונים ויותר. Speedofun, אזור התעשייה רמת ישי. טל' 052-3369164.

תל אביב: עולם המים

ב-1992 השתתף אורי סלע לראשונה בחייו בטריאתלון ונכבש בקסמו של הענף. לאחר שרכש השכלה כמאמן ומטפל מוסמך בהידרותרפיה הקים לפני 10 שנים במתחם קאנטרי קלאב גלילות את עולם המים, ושנתיים לאחר מכן שילב בפעילות קבוצות הכנה לטריאתלון.

כיום מתאמנים אצל סלע כ-200 איש ב־6 קבוצות בהתאם לגיל ולרמה. קהל היעד: כל אחד והקבוצה שמתאימה לו: איש הברזל, טריאתלון אולימפי, נשים לייט או אקסטרים וילדים בני 10-8 או 12-10.

היצע אימונים שבועי: משתנה מקבוצה לקבוצה. 9 אימונים לקבוצת איש הברזל, 6 לאולימפית, 6 לנשים אקסטרים, 2 לנשים לייט ו-2 לילדים. פעילות חברתית: סלע מאמין שההיבט החברתי חשוב ביותר ותורם להתמדה באימונים.

לכן יש תוכנית עשירה הכוללת מפגשים, מסיבות ואפילו טיולים לחו"ל. בספטמבר הקרוב יסעו המתאמנים לחופשה אקטיבית בת 4 ימים בקפריסין. פרטים: המחיר משתנה בהתאם לקבוצה, מ-350 שקל לחודש לילדים עד 1,000 שקל לחודש לקבוצת איש הברזל. www.swimming.co.il.

עולם המים, תל אביב עולם המים, תל אביב עולם המים, תל אביב

אילת: אילתים (Eilat Team)

את הקבוצה הקים לפני 3 שנים נמי קיסלסי, מאמן טריאתלון שייצג את ישראל בתחרויות והגיע למקום השני במכביה שננעלה באחרונה. כיום מתאמנים במסגרת הקבוצה 120 בוגרים, 60 מהם נשים, ו-60 ילדים.

קהל היעד: כל מצטרף משובץ בהתאם לרמתו וליכולתו להשתתף בתחרויות השונות: טריאתלון עממי, ספרינט או אולימפי. היצע אימונים שבועי: מ־5 אימונים לקבוצת המתאמנים למקצים הקצרים עד 10 אימונים למתאמנים תחרותיים לקראת טריאתלון אולימפי. פעילות חברתית: בשבתות יוצאים לרכיבות שטח בהרים, ואחת לחודש מארגנים טיול אופניים הכולל לינת לילה.

לבד ממסיבות יום העצמאות וסוף הקיץ, שכבר נהפכו למסורת, משתדלים לארגן כמה שיותר מפגשי גיבוש ואירועים חברתיים, שאליהם מוזמנות גם המשפחות. פרטים: 100 שקל לחודש לחיילים ולבני נוער, 150 שקל לחודש לשאר המתאמנים - כולל מנוי לחדר הכושר סייבקס באילת. שרביטן 7 אילת. טל' 052-2762109.

אילתים, אילת אילתים, אילת אילתים, אילת

אזור השרון: פרפקט באלאנס

דלית שיף (39) הקימה את פרפקט באלאנס לפני שנה וחצי, לאחר שסיימה תואר ראשון בחינוך גופני (בוגרת ביה"ס למאמני טריאתלון במכון וינגייט) והשתתפה בשלוש תחרויות איש הברזל ובשמונה תחרויות חצי איש הברזל במקומות שונים בעולם. כיום מונה הקבוצה שהיא מובילה 40 מתאמנים.

קהל היעד: בעלי יכולת בסיסית בשחייה וברכיבה (למעט ריצה, במהלך האימונים לא לומדים אלא רק משפרים את הטכניקה), שמחפשים מסגרת אימון אינטימית עם יחס אישי. היצע אימונים שבועי: אימון ריצה אחד, 2 אימוני רכיבה, 4 אימוני שחייה.

האימונים מתקיימים במכון וינגייט ובגן שמואל. כל משתתף בוחר את מספר האימונים בהתאם ליכולתו. פעילות חברתית: לא מעט פעילויות גיבוש ומפגשים חברתיים, שאליהם מוזמנים גם בני הזוג והמשפחה. יש גם מכתב בתפוצה חודשית בין החברים, שבו אחד המתאמנים מספר על תחום עיסוקו ועל חייו האישיים. פרטים: 400 שקל לחודש לכניסה חופשית לאימוני הקבוצה, תוספת של 100 שקל לתוכנית אימון אישית. טל' 054-9720643.

פרפקט בלאנס, אזור השרון, צילום: עמית שעל פרפקט בלאנס, אזור השרון | צילום: עמית שעל פרפקט בלאנס, אזור השרון, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מוקמת קבוצת תמיכה לטריאתלוניסטים
אני מקים קבוצת תמיכה לטריאתלוניסטים. קבוצת התמיכה תתאמן בשבתות בצפון הארץ. את קבוצת התמיכה ינחו נהג מקצועי, איש משטרת התנועה (בדימוס) ופסיכולוג. הפעילות תתבצע במכוניות פרטיות חדישות וממוזגות, ותתמקד בלימוד העקרונות לנהיגה בטיחותית אחרי קבוצת מתאמני / מתחרי טריאתלון, תוך כדי הפעלה מכסימלית של המזגן ברכב, הרפיית שריר הארבע ראשי ושריר השוק האורכי ברגל ימין המחוייבת לעבודת סיבולת על דוושת התאוצה. בשלב מתקדם של האימון, לאחר רכישת הרגלי נהיגה נכונים והתמודדות עם המזגן ברכב, יחלו המתאמנים בקבוצה ללמוד למלמל בקול רם, תוך כדי נהיגה (!!): "יא-אללה, הם רצים כמו סוסים המשוגעים האלה!". פרטים באתר: www.meshugaeem.org.il
PF995 , חיפה  |  14.08.09
12.
באיגוד דרושים אנשים צעירים ונימרצים.ההנהלה היום מאוד עייפה ומותשת.חבל.
הנושאים שמחייבים שינוי דחוף באיגוד הטריאתלון.החלפת כל הצוות הקיים.1.בצוות צעיר נימרץ ויוזם.2.הקפדה ובקרה חמורים בזמן התחרויות.אין מספיק משקיפים בנקודות הקריטיות.וספורטאים גונבים מיקומים לא נכונים בתחרויות.להגיד שאין מספיק כח אדם.זו תשובה מעליבה לכסף הרב שאנו משלמים לאיגוד.עוגמת הנפש שהילדים חשים בזמן שגונבים להם תחרויות בגלל חוסר משקיפים .היא כואבת ומתסכלת מאוד את הילדים.רמת התחרויות גבוהה.אבל הארגון של התחרויות לוקה במחדלים חמורים ביותר. בכל תחרות ניכנסים רכבים ואזרחים לתוך מסלולי הריצה והאופניים בזמן הקריטי ביותר של התחרות.איפה השוטרים והסדרנים? איפה הבקרים.איפה הנהלת האיגוד?בכל תחרות זה קורה .בתחרויות בעולם זה לא יכול לקרות .כי שם יש מקצוענים.ואצלנו באיגוד.יש חובבנות גדולה.עצימת עין סמוך על סמוך .המצב דורש שינוי מיידי.איפה מנכל האיגוד?האם הוא מודע למה שקורה?בימים אלה מתארגנות קבוצות שונות על מנת להילחם בכל התופעות הללו.במארגנים.ולדרוש מהם בתוקף לקבל אחריות על מחדליהם.תודה ספורטאי מודאג.
גדעון , קיסריה  |  14.08.09
11.
טרנד יקר
זהו טרנד יקר ולא ספורט עממי אופניים - החל מ 2000 ש"ח ועד אין 60000 ציוד לשחייה החל מ 200 ש"ח - תשלום על בריכה ציוד לריצה החל מ 400 ש"ח שלא נדבר על עוד ציוד אחר שעונים חולצות מכנסיים מכנסי רכיבה ורק אז מגיעים לעלות אימונים ועלות של תחרויות ונסיעות כמה אנשים יכולים להרשות לעצמם לשלם מאות שקלים עכשיו צריך גם זמן להתאמן נכון? מי שעובד כל היום יכול לקום מ4 להתאמן שעתיים ולהמשיך לעבוד דורש המון מוטיבציה ולא מעט כסף טרנד שישאר אבל לא ספורט המוני
אריאל , תל אביב  |  14.08.09
לכל התגובות