אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקיעה גדולה צילום: ציון סאו

תקיעה גדולה

המקובלים אמנם חגו מעל תחום השיפוט של שפעת החזירים ותקעו בשופר גדול כנגדה, אבל התקיעה האמיתית עוד תגיע בחורף, כשמערכת הבריאות תיתפס בלי חיסונים, וגרוע מכך - גם בלי מספיק מכונות הנשמה

13.08.2009, 09:39 | תמי ארד

בנה של חברתי י', בן 5, חזר השבוע מהקייטנה עם כאבי ראש, חום וסיפור על בתולות ים שנראו בקריית ים. "זו עיר בצפון", סיפרו להם בקייטנה.

אחר כך הוא הקיא על הקיר והשטיח עיסה ירוקה שלא מזמן היתה ספגטי. "פיגוע", תיארה י' את הזירה. היא התקשרה אליי אחרי שגם הילד החליף את צבעו לירוק, וכד"ר להיפוכונדריה נדרשתי לאבחן אם מדובר בשפעת חזירים או בווירוס בת הים.

החלטתי שלא מדובר בשפעת חזירים, שהרי הילד לא השתעל, אך בתוך תוכי חששתי שהשיעול עוד יגיע, שהוא יחטוף סיבוך. אלוהים עדי שאין בנות ים, אבל שפעת חזירים יש ויש, והנה אני נענשת על כך שבטור שפרסמתי לפני שבועיים התלוצצתי על חשבונה.

סיפרתי לי' על המקובלים שתכננו באותה עת לטוס בשמי הארץ ולהתפלל נגד השפעת, והיא לא צחקה. רק ביקשה לבדוק איך היא מצטרפת לטיסה כנציגת האמהות. איחרנו. המטוס המריא בלעדיה.

י', בחורה הגיונית בדרך כלל, מוכנה היתה לתקוע בשופר ובחצוצרה. "אין מה להפסיד", אמרה אחרי שקראה שהתמיפלו אינה יעילה לילדים ושהחיסונים לא יגיעו בזמן לארץ, כי מדינת ישראל נזכרה מאוחר מדי לעמוד בתור לרכישתם.

בימים אלה מנהל סגן שר הבריאות קרבות בלימה. הוא מנסה להשיג חיסונים בארצות הברית, ביבי מדבר עם הצרפתים ונשיא המדינה מפעיל קשרים בשוויץ. כמו שזה נראה כרגע, המקובלים יצליחו יותר.

לא סיפרתי לי' שחבר שלי שהוא רופא מודאג כי אין בבתי החולים בארץ מספיק מכונות הנשמה שאחד מהסיבוכים של השפעת מצריך את עזרתן. "אין עם מי לדבר", הוא אמר בכאב ודיבר על מערכת בריאות בלי שר ממונה במשרה מלאה, שנראית כמו הימ"חים במלחמת לבנון השנייה. מי אמר וינוגרד?

שפעת החזירים אינה קטיושה או קסאם. לא שומעים "שחר אדום" לפני שהיא תוקפת, אך היא עלולה להיות מסוכנת והיא לא נעלמת כמו וירוסים או כמו בנות ים.

הבן של י' החלים ממה שהתברר כווירוס אנונימי, אבל התינוק שחלה בפגייה בבית החולים פוריה - ובעקבותיו הוכנסה הפגייה כולה לבידוד - דווקא כן נדבק בשפעת החזירים.

הבן של י' מאוד רצה לזכות במיליון השקלים שהבטיחה עיריית קריית ים למי שיצליח לצלם את הבתולה שנצפתה שם. הוא התעקש לנסוע צפונה, והשתכנע לוותר רק אחרי שאמו הסבירה לו שעיריית קריית ים מעודדת תיירות של טמבלים, ושאין דבר כזה בנות ים. בערב כשהקריאה לו את "בת הים הקטנה" הוא שאל אם גם שפעת החזירים היא אגדה. כן, רצתה לשקר ולא הצליחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות