אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האצ'יסון וומפואה: ירידה של 33% ברווח הנקי בחציון הראשון צילום: בלומברג

האצ'יסון וומפואה: ירידה של 33% ברווח הנקי בחציון הראשון

החברה בבעלות המיליארדר לי קה שינג רשמה רווח של 690 מיליון דולר במחצית הראשונה של השנה, לעומת רווח של 1.03 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד

13.08.2009, 10:28 | ענת ציפקין

יום לאחר שחברת הבת האצ'יסון טלקום מכרה את אחזקותיה (51%) בפרטנר הישראלית, מפרסמת חברת האם, האצ'יסון וומפואה, בשליטתו של המיליארדר ההונג קונגי לי קה שינג, את דו"חותיה הכספיים לחציון הראשון של השנה.

מהדו"חות עולה כי החברה רשמה ירידה של 33% ברווח הנקי שלה לעומת ההתקופה המקבילה אשתקד, לאור ההשלכות השליליות של המיתון העולמי על מכירות חטיבת הטלפונים הסלולריים והחטיבה הקימעונאית, לצד ירידה בנפח התנועה בנמלי הים שבבעלותה.

האצ'יסון וומפואה היא חברת אחזקות שבבעלותה חברות שונות הפועלות בתחום הנדל"ן, טלקום והפעלת נמלים ימיים. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-5.76 מיליארד דולר הונג קונגי, (690 מיליון דולר אמריקאי) בהשוואה ל-8.6 מיליארד דולר הונג קונגי (1.03 מיליארד דולר אמריקאי) בחציון המקביל אשתקד. תחזיות האנליסטים צפו רווח נקי בשיעור של 4.8 מיליארד דולר הונג קונגי.

חברת הנדל"ן שבבעלותו של לי, צ'אונג קונג, השנייה בגודלה בעולם במונחי שווי שוק, דווקא דיווחה על עלייה של 4.7% בהכנסותיה ל-11.5 מיליארד דולר הונג קונגי (1.5 מיליארד דולר), זאת על רקע עלייה של 22% במחירי הנדל"ן בהונג קונג ושיערוך חיובי של השווי ההוגן של השקעותיה בנדל"ן שבבעלותה. מניית חברת הבת זינקה ב-36% מתחילת השנה, על רקע התאוששות שוק הנדל"ן בהונג קונג.

חטיבת הטלקום הפועלת בתחום הדור השלישי, Group 3, ממשיכה לסבול מהפסדים. הכנסותיה הסתכמו ב-26.4 מיליארד דולר הונג קונגי. חברת הטלקום, המציעה שירותי טלפון סלולרי מהדור השלישי בשבע מדינות בעולם רשמה בחציון החולף הפסד (לפני מס) של 1.8 מיליארד דולר הונג קונגי (216 מיליון דולר אמריקאי). יש לציין כי בהשוואה להפסד בגובה של 5.3 מיליארד דולר הונג קונגי שרשמה בחציון המקביל אשתקד מדובר בשיפור, אך החברה הודיעה כי היא צפויה לעבור לרווחיות רק בסוף השנה הנוכחית.

לי קה שינג הוא האיש העשיר בהונג קונג והשני באסיה, שווי אחזקותיו מוערך ב-16.2 מיליארד דולר אמריקאי. ברשימת המיליארדרים של פורבס הוא מופיע במקום ה-16. לי נולד בסין, במחוז גואנדונג, ואת רוב הונו צבר באמצעות חברת פלסטיק שהקים בשנת 1950, אשר צמחה למימדים אדירים לאורך זמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות