אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש שנות מאסר על גניבת זהויות באמצעות תוכנת שיתוף קבצים צילום: shutterstock

שלוש שנות מאסר על גניבת זהויות באמצעות תוכנת שיתוף קבצים

תושב סיאטל השתמש בתוכנת שיתוף הקבצים LimeWire כדי לאתר פרטים מזהים במסמכים ובתיקיות ששותפו בטעות על ידי מאות אנשים, והשתמש בהם לצורכי הונאה וזיוף צ'קים

13.08.2009, 16:32 | אבנר קשתן
פרדריק ווד, תושב סיאטל, נידון ביום שלישי ל-39 חודשים בכלא ועוד 3 שנים על תנאי על פשעי הונאה, גישה בלתי מורשית למחשב וגניבת זהות בנסיבות מחמירות.

טכניקת גניבת המידע של ווד היתה פשוט: באמצעות תוכנת שיתוף הקבצים LimeWire הוא איתר קבצים שעונים למונחי החיפוש "חשבון בנק" או "טופס מס". משתמשים רבים אשר לא היו מודעים לקיומה של התוכנה על המחשב שלהם, או שלא ידעו אילו ספריות משותפות, חשפו כך נתונים רגישים כמו כתובת, פרטי חשבון בנק ופרטים מזהים אחרים שאפשרו לווד לפתוח חשבונות בנק בשמם, לבקש הלוואות ולזייף תעודות מזהות.

ווד נתפס לאחר שניסה לבצע הונאה פשוטה בהרבה. הוא פרסם מודעה באתר Craigslist על מכירת מחשב, אך הקונה גילה לאחר חילופי הכספים כי הקופסה הכילה רק ספר וכד ולא את המחשב המובטח. הקונה, בשיתוף המשטרה, יצרו קשר עם ווד לקניית מחשב נוסף ועצרו אותו. כשנבדק תוכן מכוניתו התגלו מאות טפסי מס, צ'קים ומסמכים רשמיים מאנשים ברחבי המדינה.

זו אינה הפעם הראשונה שתוכנת LimeWire עולה לכותרות בהקשר של שיתוף בלתי מכוון של מידע רגיש. לפני כשבועיים התייצב מנכ"ל החברה המייצרת את התוכנה, מרק קורטון, מול ועדה בקונגרס שחקרה דליפה של פרטי אבטחה של נשיא ארה"ב ברק אובמה אל הרשת באמצעות התוכנה. בוועדה טען קורטון כי החברה הוסיפה למוצר בגרסאותיו האחרונות מנגנוני הגנה המבטיחים כי משתמשים לא ישתפו מסמכים בטעות.

ועדת הקונגרס לא קיבלה את טענתו של קורטון כי האשמה אינה בתוכנה, וגם במקרה הזה אמרה קתרין ווארמה, תובעת במחלקת ההאקרים ופשעי אינטרנט של משרד התובע הראשי של ארצות הברית, כי מי שאינו רוצה לסבול מהונאות כדוגמת זו של ווד, עליו להסיר את התוכנה ממחשבו. "אני חושבת שהתקנת תוכנות שיתוף קבצים הוא רעיון נורא", מסרה ווארמה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות