אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ענקית המוזיקה EMI בסכנת קריסה צילום: איי אף פי

דיווח: ענקית המוזיקה EMI בסכנת קריסה

החברה, המתמודדת עם המשבר הגלובלי בשוק המוזיקה על רקע ההורדות הבלתי-חוקיות באינטרנט, זקוקה להזרמות הון סדירות מצד הבעלים גאי האנדס

15.08.2009, 17:43 | סוכנויות הידיעות

ענקית המוזיקה הבריטית EMI, המייצגת להקות כמו פינק פלויד, קולדפליי ורדיוהד, נקלעה לקשיים כלכליים המעלים סימני שאלה לגבי המשך דרכה כמובילת שוק המוזיקה בעולם - כך לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל".

החברה, המתמודדת ממילא עם המשבר הגלובלי בשוק המוזיקה על רקע ההורדות הבלתי-חוקיות באינטרנט, נרכשה ב-2007 בידי איש העסקים הבריטי גאי האנדס וחברתו Terra Firma. האנדס שילם בעבור העסקה 2.4 מיליארד ליש"ט וקיווה להבריא את החברה באותו האופן בו הביא להבראתם של הנכסים הרבים והמגוונים שרכש בעבר: גיוס סכומי אשראי גבוהים במיוחד ואיזונם עם תוכניות קיצוצים מסיביות. ואולם שנתיים לאחר הרכישה נדמה כי במקרה זה התוכנית של האנדס לא נשאה פרי.

לדברי גורמי ניהול ב-EMI, האנדס ניסה להגדיל את היעילות הכלכלית של החברה על ידי קיצוץ בעלות התפעולית, אך הדבר התנגש עם המגמה הרווחת כיום בשוק המוזיקה, לפיה יש לעשות כל מה שניתן כדי לרצות את קהל המאזינים.

השמועות שנפוצו בשוק לפיהן אמנים יקבלו ב-EMI סכומים נמוכים יותר מאשר בחברות אחרות, הביאו לכך שכמה אמנים חדשים העדיפו לחתום אצל חברות אחרות. כמו כן, אמנים ותיקים ומוכרים נטשו את החברה, בהם ה"רולינג סטונס", למרות הצעה אישית שנתן האנדס לסולן הלהקה מיק ג'אגר.

לדברי גורמים המקורבים ל-EMI, האופן היחיד באמצעותו תימנע החברה מקריסה יהיה אם בשמונת החודשים הקרובים יוזרם לה הון נזיל באופן סדיר. הדבר תלוי מאוד גם ברצונו וביכולתו של האנדס להשקיע. במידה שלא יעלה בידו להשיג את הסכום הדרוש להתאוששות, כך מעריכים, תתפוס בעלת החוב של הבנק, סיטיגרופ האמריקאית, את נכסיו.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות