אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבב במקום מדבקה: לוסיד חתמה על הסכם עם MSI צילום: בועז אופנהיים

שבב במקום מדבקה: לוסיד חתמה על הסכם עם MSI

ל"כלכליסט" נודע כי לוסיד תשלב שבב גרפי בלוחות האם של החברה הטייוואנית

17.08.2009, 08:50 | אסף גלעד
למרות המבוכה שנגרמה לה בפרשת המדבקה, יצרנית המחשבים MSI הטייוואנית עושה עסקים עם ישראל. חברת הסטארט-אפ הישראלית לוסיד לוג'יקס (Lucid Logix), המפתחת שבבים להאצה גרפית במחשבים, תשלב את השבב שלה על גבי לוחות האם של MSI.
משה שטיינר מנכ"ל לוסיד לוג משה שטיינר מנכ"ל לוסיד לוג'יקס | צילום: בועז אופנהיים משה שטיינר מנכ"ל לוסיד לוג

תמונות שחשף אתר האלקטרוניקה IOPANEL.net מראות בבירור את השבב של לוסיד על גבי לוח האם העתידי של MSI. השבב ישולב בלוח אם שיכונה Big Bang, ותפקידו יהיה לגשר בין כרטיסים גרפיים שונים המותקנים על גבי אותו הלוח, ובכך להאיץ את מהירות העיבוד הגרפי במשחקי מחשב או ביישומים אחרים. השבב של לוסיד מאפשר גם לכרטיסים גרפיים של חברות שונות - כגון ATI ו-NVidia - לעבוד יחד.

לא מן הנמנע ששבב של לוסיד יימצא גם על לוחות של חברות אחרות. לאינטל, המושקעת בלוסיד מאז שנת 2007, יש אינטרס לשווקו גם ליצרניות אלקטרוניקה אחרות שעובדות עמה, אך לוסיד חתומה על הסכמי סודיות עם כל החברות שאיתן היא עובדת כיום, ולא מסרה פרטים על שיתופי פעולה עתידיים.

MSI נחשבת כיום כספקית המובילה בתום הכרטיסים הגרפיים המשולבים, וההסכם מגדיל באופן משמעותי את פוטנציאל השוק של לוסיד. לפי חברת המחקר האמריקאית JPR, מחצית מהמחשבים השולחניים יכילו כרטיסים גרפיים משולבים עד שנת 2012, בהשוואה לכ-25% כיום. שוק הכרטיסים הגרפיים המשולבים גדל בקצב של 83% בשנה.

לוסיד מעסיקה במרכז הפיתוח בכפר נטר, בסמוך לנתניה, כ-60 עובדים. ומאז שנוסדה ב-2003 גייסה 34.5 מיליון דולר מהקרנות הישראליות ג'נסיס וגיזה, מקרן רו האמריקאית ומאינטל ישראל, כך על פי נתוני חברת המחקר של IVC.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות