אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנתיים לאחר פרשת הליסטריה בעוף טוב: אישה שאיבדה את עוברה תובעת רבע מיליון שקל צילום: סי די בנק

שנתיים לאחר פרשת הליסטריה בעוף טוב: אישה שאיבדה את עוברה תובעת רבע מיליון שקל

לפי התביעה, העובר שנשאה האשה ברחמה מת לאחר שלקה בזיהום על ידי חיידק הליסטריה שמקורו בפסטרמה הכפרית של "עוף טוב". רופא מומחה ציין בתביעה: "בתהליך הייצור של עוף טוב נפלו פגמים תברואתיים חמורים שסיכנו את כלל הציבור ואת ציבור הנשים ההרות בפרט"

17.08.2009, 16:58 | מארק שון

שנתיים לאחר פרשת חיידקי הליסטריה בפסטרמה הכפרית של "עוף טוב" מגיע כעת שלב התביעות: אישה שנאלצה להפסיק את הריונה בשבוע 28 להריונה ביולי 2007 לאחר שהעובר לקה בזיהום על ידי החיידק, הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בהרצליה תביעה של כרבע מיליון שקל נגד חברת עוף טוב ונגד חברת הביטוח ביטוח חקלאי, שביטחה את החברה בזמן הרלוונטי. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד דניאל סרור.

במהלך יולי 2007 משרד הבריאות יצא באזהרה מפני אכילת פסטרמה כפרית של חברת עוף טוב. מהמשרד נמסר בזמנו כי הפסטרמה מכילה חיידקי ליסטריה העלולים לגרום להפלות אצל נשים הרות. החברה נדרשה על ידי משרד הבריאות להפסיק לייצר את הפסטרמה עד לסיום הבדיקות.

התובעת צירפה לתביעה חוות דעת של פרופ' ראול רז, מומחה למחלות פנימיות וזיהומיות, בה נכתב כי התובעת נאלצה להפסיק את הריונה בגלל מות העובר בעקבות זיהום העובר בדם באמצעות חיידק הליסטריה. פרופ' רז הוסיף כי המקרה הזה לא היה ממוקד ונקודתי אלא מדובר בתופעה רחבה ממנה ניתן להסיק כי בתהליך הייצור של עוף טוב נפלו פגמים תברואתיים חמורים, שסיכנו את כלל הציבור ואת ציבור הנשים ההרות בפרט.

המומחה קבע, כי "סביר ביותר שהזיהום בליסטריה בו לקתה התובעת במהלך הריונה ואשר בגינו מת עוברה ברחמה, מקורו בפסטרמה הכפרית של 'עוף טוב'". התובעת דורשת פיצוי בין היתר על הפסדי השכר, הוצאות הרפואיות ותמיכה נפשית.

מהחברה נמסר בתגובה כי "המקרה הזה לא ידוע לנו כלל, כתב התביעה לא הגיע אלינו ובשלב זה איננו יכולים להתייחס לעניין". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות