אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק ההשקעות העצמי סידר לדש איפקס רווח נקי של כ-58 מיליון שקל צילום: עמית שעל

תיק ההשקעות העצמי סידר לדש איפקס רווח נקי של כ-58 מיליון שקל

הכנסות בית ההשקעות צמחו ב-11% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. שני המנכ"לים המשותפים, עידו נויברגר וויקטור שמריך ששכרם הופחת ב-20% בנובמבר 2008 – יחזרו לקבל את משכורתם הרגילה

18.08.2009, 09:09 | הדר רז

בית ההשקעות דש איפקס מציג רווח נקי של כ-57.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2009, בהשוואה להפסד של כ-8.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התרומה העיקרית לתוצאות נובעת מרווח של כ-49 מיליון שקל מתיק הנוסטרו של בית ההשקעות (השקעות עצמיות) בהשוואה להפסד של כ-18 מיליון שקל שהניב התיק ברבעון המקביל. לאחר תאריך המאזן, נרשמו בתיק הנוסטרו רווחים נוספים בהיקף של כ-9 מיליון שקל.

הכנסות בית ההשקעות הסתכמו בכ-71.7 מיליון שקל, צמיחה של 11% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עיקר ההכנסות נבעו מדמי ניהול של קופות גמל שהניבו הכנסות של כ-49.9 מיליון שקל, עליה של כ-12.5%. ההכנסות מניהול תיקים וקרנות נאמנות הסתכמו בכ-18 מיליון שקל, תוספת של כ-2%. ההכנסות מפעילות החיתום הסתכמו ברבעון השני בכ-1.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-500 אלף שקל בתקופה המקבילה.

התוצאות הטובות של בית ההשקעות באות לידי ביטוי בכך שעל פי הדו"ח באוגוסט 2009 אישר דירקטוריון החברה לסיים את תקופת הפחתת שכרם של המנכ"לים המשותפים בחברה, עידו נויברגר וויקטור שמריך, זאת לאחר שבנובמבר 2008 הופחת שכרם מיוזמתם ב-20%.

בדו"ח נכתב גם באשר לפעילות הברוקראז' שחברת הבת, דש, מתכננת להקים. בבית ההשקעות מציינים כי הם מתכוונים לפתח את הפעילות עם בעל מניות מייסד שישמש כמנכ"ל ולהקצות אופציות לעובדים בכירים בחברת הברוקראז'. החברה אמנם לא מציינת את שמו, אך מדובר ברון סירני שעובר לחברה מאקסלנס. עוד נכתב כי הקבוצה תשקיע כ-5 מיליון שקל בחברת הברוקראז' בתמורה למניות בכורה.

בסיכום חצי שנתי, בית ההשקעות רשם רווח נקי של כ-104.8 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-15.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. דש איפקס הודיעה כי היא תחלק דיבידנד של כ-19 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות