אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה ללבייב: בעקבות ההפסד של אפי פיתוח - אפריקה ישראל תרשום הפסד עתק של 1.4 מיליארד שקל צילום: סיוון פרג'

מכה ללבייב: בעקבות ההפסד של אפי פיתוח - אפריקה ישראל תרשום הפסד עתק של 1.4 מיליארד שקל

אפי פיתוח רשמה הפסד של 202 מיליון דולר ברבעון השני של 2009 כתוצאה מירידת ערך נכסים. באפריקה ישראל מציינים כי החברה תושפע לרעה מסעיף הוצאות המימון בשל עליית מדד המחירים לצרכן

18.08.2009, 09:43 | מישל אודי
אפי פיתוח מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב פירסמה הבוקר (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2009 והן הראו הפסד כבד של 201.7 מיליון דולר. בעקבות ההפסד הודיעה חברת האם, אפריקה ישראל, על הפסד צפוי של 1.4 מיליארד שקל ברבעון השני של 2009.

נוסף להפסד של אפי פיתוח, אפריקה ישראל הודיעה כי תושפע לרעה מהוצאות מימון גבוהות בשל עליית מדד המחירים לצרכן במהלך הרבעון השני של השנה.

ברבעון המקביל אשתקד רשמה אפי פיתוח רווח נקי של 28.5 מיליון דולר. ההפסד נבע מהפחתה של 297 מיליון דולר בספרים. באפי פיתוח מציינים כי לאחר תאריך המאזן מכרה החברה את פרוייקט קוסינסקאיה תמורת 195 מיליון דולר, מחיר הגבוה ב-44.2 מיליון דולר מעל המחיר בספרי החברה.

ירידת הערך של 297 מיליון דולר הגיעה בעקבות הערכת שווי של ג'ון לנג לסנג (JLL) עבור שישה נכסים של אפי פיתוח ובכללם: Mall of Russia, מרכזי טברסקאיה (1,2 ו-4 ופבלסקאיה אינבממנט.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת למחצית הראשונה של 2009 היה שלילי ועמד על 18.1 מיליון דולר לעומת תזרים חיובי של 97.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.   

הכנסות אפי פיתוח קפצו ב-88% והסתכמו ב-12.8 מיליון דולר לעומת 6.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בחברה ממשיכים לתלות תקוות בפרוייקט Mall of Russia במוסקווה וטוענים כי חברות כמו זארה, H&M ועוד כבר הבטיחו את מקומם בקניון. החברה מדווחת כי 30% מהקניון כבר מושכר ועבור 30% - 35% משטחי המסחר ישנם הסכמים לא מחייבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לתלות תקוות ב- Mall of Russia
אם איני טועה אז הפרוייקט לקראת סיום (לפי התיכנון הסיום בסוף 2009) ורק 55% מושכר? (כאשר חצי אלו הסכמים לא מחייבים ולא ניתן ממש לתלות בהן תקוות מיותרות). סביר להניח כי החברה או שתתחיל להוריד מחירים (לשכירות) באגרסיביות רבה יותר או שפתיחת הקניון יהיה במועד אחר (איפשהו ב2010 המאוחרות... "שזה גם טוב"). ירידת ערך של יותר מחצי מיליארד דולר נתון מזעזע... רצו קצת לטשטש שהודיעו על רווח מהמכירה של קוסינובסקי - רווח הון של כ-40$ מיל'... מה זה לעומת רבע מיליארד??? טוב נמתין למחצית שנייה של השנה... לא נראה לי המצב בשוק הרוסי בכלל ובמוסקבה בפרט (בעצם החברה פועלת כמעט ורק במוסקבה) הולך להישתפר... להמחשה – במחצית ראשונה של השנה כ-20% מהמשרדים לא היו מושכרים (עמדו ריקים!, לפי Knight Frank), מצב דומה במבנים קמעונאים (קניונים וכו')... מחירים יורדים (וממש לא באחוזים בודדים)... ההיצע גדל יחסית לביקוש (זה עבור מוסקבה). Albra-Sanches.com
זיגי בראל , מרכז  |  18.08.09