אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מיטבית מובילה את תשואות הפנסיה עם 22% מתחילת 2009 צילום: גלעד קוולרציק

קרן מיטבית מובילה את תשואות הפנסיה עם 22% מתחילת 2009

הקרן הניבה בחודש יולי תשואה של 3.2%. רועי יקיר, מנהל ההשקעות של מיטבית: "למשקיעים בשוק יש מניה דפרסיה, וכרגע יש מימוש"

18.08.2009, 12:57 | רחלי בינדמן

עמיתי קרן הפנסיה מיטבית עתודות יכולים לנשום לרווחה. לאחר שבשנה שעברה ראו איך חסכונותיהם הפנסיוניים מתכווצים ב־11.6%, הצליחה מיטבית להשיב את כל ההפסדים, ואף להשיג תשואה חיובית של 7.8% מתחילת 2008 ועד היום (לפני דמי ניהול). הקרן, שבבעלות קבוצת כלל, ממשיכה לככב בראש טבלת התשואות גם ביולי, עם תשואה של 3.2%, ומתחילת השנה עם 22%. קרנות הפנסיה של הראל - הראל פנסיה וגלעד - אינן מפגרות הרבה מאחור, עם תשואות של 3.1% ו־3.2% בהתאמה. קרנות אלו השיגו את התשואה הגבוהה ביותר לעמיתיהן מאז תחילת 2008.

חודש יולי היה חיובי מאוד עבור שוקי המניות, והעליות בו האפילו על העליות שנרשמו בחודשים האחרונים בשוקי האג"ח הקונצרניות. מנהלי ההשקעות שהשכילו להגדיל פוזיציה מנייתית בזמן נהנו מהראלי. קרן הפנסיה מקפת החדשה, למשל, שניהול ההשקעות בה מתבצע על ידי ענת לוין, מנהלת ההשקעות של קבוצת מגדל, זינקה מתחתית הטבלה למקום השלישי אחרי הראל, עם תשואה של 2.6% ביולי. מקפת החדשה, שסיימה ראשונה את 2008, בחרה ביולי כמועד ליציאה ממבצר האג"ח הממשלתיות לטובת חשיפה מנייתית.

המספרים של הפנסיה המספרים של הפנסיה המספרים של הפנסיה

קרן הפנסיה מבטחים, לעומת זאת, תחת ניהול ההשקעות של יוני טל, אהבה מאוד את אפיק האג"ח הקונצרניות, ובפרט אלו מהדירוגים הנמוכים, שאמנם סיפק לה תשואה מרשימה עד כה. אולם מכיוון שבחודש יולי מילת המפתח היתה כאמור מניות, ואג"ח קונצרניות מדירוגים גבוהים יותר, מבטחים דשדשה.

את הטבלה חותמת, כהרגלה, קרן הפנסיה של הפניקס, היחידה שלא החזירה את הפסדי 2008. דרור נגל, מנהל ההשקעות של קבוצת הפניקס, מנסה מתחילת השנה, אז נכנס לתפקיד, לייצב את תיק ההשקעות של הקרן שהיה תיק מסוכן ולנכות אותו מנכסים רעילים, ולכן הוא בוחר במודע לא לקחת סיכונים בדמות מניות.

רועי יקיר, מנהל ההשקעות של מיטבית, מסביר את התוצאות הטובות: "ידענו לפעול נגד המגמה בימי השבר הגדול של הרבעון הרביעי של 2008 ולקנות מניות ואג"ח קונצרניות, ובוודאי לא למכור. הקפדנו לא לסטות מהאסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו שמאמינה בשוק המניות לטווח הארוך". בנוגע למצב השוק ההפכפך בימים אלו אומר יקיר: "השווקים עצבניים כבר שנתיים. למשקיעים יש מניה דפרסיה וכרגע יש מימוש. אני לא משוכנע שאת התנודות החדות בשווקים מכתיבים דווקא שחקנים ארוכי טווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות