אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GM מוכרת את סאאב ליצרנית המכוניות קוניגסג צילום: בלומברג

GM מוכרת את סאאב ליצרנית המכוניות קוניגסג

החברה הסכימה למכור את המותג לקבוצת משקיעים בראשות היצרנית השבדית. סאאב היה בבעלות ג'נרל מוטורס במשך 20 שנה, אך כמעט ולא הניב רווחים כלשהם בתקופה זו

18.08.2009, 12:59 | בלומברג

GM הסכימה למכור את המותג סאאב שבבעלותה לקבוצת משקיעים בראשות יצרנית מכוניות הספורט השבדית קוניגסג. המכירה צפויה להתבצע עד סוף השנה, ובסופה יחזור המותג לידיים שבדיות. GM וסאאב ימשיכו לחלוק טכנולוגיות ושירותים "לאורך תקופת זמן מוגדרת", נמסר מ-GM.

סגירת העסקה תלויה בהעברת מימון בגובה 600 מיליון דולר לסאאב מבנק ההשקעות האירופי בגיבוי ערבויות של ממשלת שבדיה, בנוסף לסיוע במעבר מצד יצרנית הרכב האמריקאית. "המימון הוא צעד חשוב במסע לעסקה פוטנציאלית" נמסר מ-GM. "אנחנו נמשיך לעבוד עם כל הצדדים על סיכום הפרטים האחרונים על מנת להבטיח סגירה מהירה של העסקה, שלהערכתנו תצא לפועל בחודשים הקרובים".

באמצעות ההשתלטות על סאאב, קוניגסג השבדית תתרחב מנישת מכונית הספורט לשוק המכוניות הרחב. לקו מכוניות הספורט, שיכולות להגיע למהירות של 400 קמ"ש ועולות 1.2 מיליון דולר, יתווספו טנדרים ומכוניות משפחתיות.

מותג סאאב לא היה רווחי כמעט בכל 20 שנות הבעלות של GM, ובשנה שעברה נמכרו פחות מ-100 אלף מכוניות. מאז פברואר מחפשת GM קונה למותג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות