אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגרואין יחזיר לרות שפייזר מבנים לשימור בנחלת בנימין בתמורה ל-137 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

ברגרואין יחזיר לרות שפייזר מבנים לשימור בנחלת בנימין בתמורה ל-137 מיליון שקל

שנתיים לאחר שרכשה חברת ברגרואין את נחלת בנימין מידי חברת פברטון ורות שפייזר, מוכרת ברגרואין את פרויקט השימור בחזרה, בתמורה ל-137 מיליון שקל ולהסרת כל טענותיה של שפייזר כנגד הקבוצה

19.08.2009, 18:38 | דותן לוי

שנתיים לאחר שרכשה חברת ברגרואין, שבשליטת היזם המיליארדר ניקולס ברגרואין, את רובע נחלת בנימין מידי חברת פברטון ויזמית הנדל"ן, רות שפייזר, מוכרת ברגרואין את פרויקט השימור בחזרה לשפייזר ולקבוצת משקיעים, בתמורה ל-137 מיליון שקל ולהסרת כל טענותיה של שפייזר כנגד הקבוצה.

לאחר המכירה בחודש יולי 2007, טענה שפייזר כי פרויקט נחלת בנימין לא מקודם כפי שסוכם עם ברגרואין בעת המכירה, ולכן דרשה את השבת הנכסים לידיה. מדובר ב-8 מבנים לשימור ובינהם מתחם "בית העמודים" שבנחלת בנימין המשתרע על 2.5 דונם וכן 4 מתחמים נוספים לשימור - ברחוב התבור וברחוב נחלת בנימין ושניים מהם ברחוב הרמב"ם.

בבית התמר בנחלת בנימין 8 החל ברגרואין במהלך לשיווק חלק מהדירות לפני כמה חודשים. המבנה משתרע על שטח של 2,200 מ"ר ומציע 12 דירות. מבנה נוסף ברחוב רמב"ם 15 (בית הלורדים), משתרע על פני 1,100 מ"ר ומכיל 3 דירות ו-2 פנטהאוזים. לפני שנתיים נמכרו המבנים לברגרואין בתמורה לכ-50 מיליון דולר, ושפייזר תקבל כעת אופציה לרכישת המבנים, אותה תוכל לממש עד לחודש נובמבר הקרוב.

מדובר בעסקת מכירה שנייה של ברגרואין בתוך תקופה של כמה חודשים, באפריל האחרון מכר לאחים עידו ויצחק חג'ג' ולקבוצת כהן, מבעלי פקר פלדה לשעבר, מחצית ממניות חברת ברגרואין רזידנטיאל המחזיקה בפרויקט מגדל מאייר היוקרתי בשדרות רוטשילד בתל אביב, בתמורה ל-60 מיליון שקל. בנוסף מחזיקה הקבוצה בנכס ברחוב אחד העם בתל אביב ובקרקע לבנייה בכרכור.

הפרויקט בנחלת בנימין הוא יוזמה של שפייזר, אשר ביקשה בשנות ה-90 להפוך את מדרחוב נחלת בנימין לרובע יוקרתי בסגנון צרפתי. שפייזר החלה ברכישה הדרגתית של בניינים במתחם, באמצעות קבוצת רדלנד שבה החזיקה עם בן זוגה, איש ההיי-טק שלמה לחי, לשעבר מראשי חברת סאפיינס. עם השנים נקלע הפרויקט לקשיים כלכליים ושפייזר נאלצה למכרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות