אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - בעל מניות ב-EER: "היו"ר תוקע מקלות בגלגלי החברה"

בלעדי - בעל מניות ב-EER: "היו"ר תוקע מקלות בגלגלי החברה"

בעל המניות ניר רבינוביץ' מוחה על השווי הנמוך שאושר אתמול ל-EER, ומאשים את היו"ר מאיר שני בניגוד עניינים. שני: "מדובר בהוצאת דיבה"

20.08.2009, 09:02 | גולן חזני

אסיפת בעלי המניות של גרינסטון אישרה אתמול השקעה של מיליון דולר בצורה של ערבות להלוואה בנקאית שתיטול החברה־הבת שלה, חברת מיחזור הפסולת אי.אי.אר (EER). אם אי.אי.אר לא תחזיר את החוב הבנקאי והערבות תופעל, גרינסטון תגדיל את אחזקתה באי.אי.אר לפי שווי חברה של 65 מיליון דולר.

שווי זה נמוך משמעותית מזה שהשתקף לאי.אי.אר בעסקת בעלי עניין לפני כחצי שנה, אז ביקשה שרם־פודים גרופ מהחברה־הנכדה שלה גרינסטון לרכוש ממנה מניות אי.אי.אר לפי שווי של 100 מיליון דולר. השווי נתמך בהערכה חיצונית שנעשתה על ידי פרופ' אמיר ברנע, אך בסופו של דבר העסקה בוטלה.

לכאורה, העסקה שאושרה אתמול היא מהלך חיובי עבור בעלי המניות בגרינסטון, שכן אם הערבות תמומש הם יקבלו יותר מניות כי שווי החברה הופחת. אולם, בה בעת העסקה מעוררת כמה שאלות, ביניהן האם השווי של אי.אי.אר בעסקה לפני חצי שנה עם שרם־פודים (שרפ"ק) ושרם־פודים גרופ (שרפ"ג) לא היה גבוה מדי.

בינתיים, מי שלא מסכים עם השווי האחרון שהוצמד לאי.אי.אר הוא ניר רבינוביץ', המחזיק במישרין ובעקיפין במניות גרינסטון ובמניות אי.אי.אר. רבינוביץ', ד"ר למימון באוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב, שיגר מכתב חריף למאיר שני, המשמש כמנכ"ל גרינסטון וכיו"ר אי.אי.אר, ובו הביע מחאה חריפה על השווי שנקבע לאי.אי.אר בעסקה.

רבינוביץ' טוען כי הוא מאמין גדול בטכנולוגיית סילוק האשפה שפיתחה אי.אי.אר, וכי לא היה שותף לביקורת התקשורתית שנמתחה על בעלי השליטה של אי.אי.אר בעסקה האחרונה, אך לאחרונה התעוררו אצלו כמה תמיהות לגבי התנהלותו של שני.

רבינוביץ' מציין כי באסיפה אתמול הצביע בעד אישור הערבות הבנקאית, מכיוון שהוא מבין עד כמה אי.אי.אר זקוקה להלוואה. "עם זאת, אני תוהה מדוע זכות ההשקעה של גרינסטון באי.אי.אר נקבעה למקסימום של 65 מיליון דולר - 35% פחות מהערכת השווי שנקבעה על ידי מעריך שווי חיצוני. רק לפני כמה חודשים ביקשה גרינסטון לרכוש את חלקן של שרפ"ג ושרפ"ט באי.אי.אר לפי 100 מיליון דולר, אך עתה היא מבקשת 'לנצל' את אי.אי.אר ולקבוע שווי נמוך משמעותית", נכתב במכתב, לצד הטענה כי שווייה של אי.אי.אר רק עלה מאז הערכת השווי האחרונה שכן החברה חתמה על חוזים נוספים.

טענה נוספת העולה במכתב מופנית למאיר שני. לטענתו, בשל ניגוד העניינים שבו הוא מצוי עליו לנהוג באובייקטיביות ובזהירות. רבינוביץ' כותב לשני כי "במקרה זה נטלת צד אחד וסבורתני כי אין זה מן הראוי. ההשקעה לפי שווי 65 מיליון דולר אושרה בדירקטוריון גרינסטון בצורה חד־צדדית ואיננה ראויה מנקודת מבט כוללת של הקבוצה.

"הדירקטוריון אישר תקציב של 3.7 מיליון דולר לאי.אי.אר לשנת 2009, אך עד כה הועבר רק מקצתו של הסכום. לאחרונה נודע לי כי אתה מצר את צעדיה של אי.אי.אר בדרכים אלו ואחרות, בדיוק בעת שהיא נזקקת לתמיכתך. אתה מערב בהתנהלותך מול אי.אי.אר מטענים אישיים בלתי ענייניים. וכך אתה מוסיף חטא על פשע ופוגע בתפקודן של אי.אי.אר וגרינסטון גם יחד".

במכתב תגובה דחה שני את כל הטענות. "אני ממלא את כל חובותי כדין. אני רואה את הטענות בחומרה רבה. למיטב הבנתי, העברת מכתבך למספר רב של מכותבים והדבר נחשב בגדר לשון הרע, הוצאת דיבה ופגיעה במוניטין שלי ובשמי הטוב. לא טרחת כלל לברר עמי את העובדות או לקבל את תגובתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות