אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלעד נגד ההסדר מול ערוץ 10: דורשת החזר של 4 מיליון שקל מהרשות השנייה

טלעד נגד ההסדר מול ערוץ 10: דורשת החזר של 4 מיליון שקל מהרשות השנייה

הזכיינית לשעבר העבירה מכתב לנורית דאבוש: "כספים שטלעד שילמה לרשות אינם 'בני ערובה' עד אשר אחרים יפרעו את חובם". מאיימת בפנייה לבג"ץ

20.08.2009, 13:56 | מיטל זדה

זכיינית ערוץ 2 לשעבר, טלעד, תוקפת את ההסדר המתגבש בין ערוץ 10 והרשות השנייה, ומאיימת בפנייה לבג"ץ, אם לא יוחזרו לטלעד כספים מהתקופה שבה שידרה בערוץ 2.

עו"ד גידי קורן, המייצג את טלעד משתמש בחוות הדעת של דורון אבני, היועץ המשפטי של הרשות, על מנת לתקוף את ההסדר ולבקש החזרי כספים. במכתבו ליו"ר הרשות נורית דאבוש כותב קורן: "כתוצאה מהדחייה החוזרת ונשנית בביצוע מחויבויות ישראל 10, ישראל 10 לא פרעה חובות של עשרות מיליוני שקלים בגין חלקה בדמי הזיכיון. כך, על מנת לשמור על רמת המימון הנדרשת לרשות השנייה, נאלצו זכייניות ערוץ 2 (ובהן טלעד) לשלם כל אחת חלק יחסי גדול יותר מאשר היה עליהן לשלם אילו ישראל 10 היתה משתתפת במימון דמי הזיכיון כנדרש ממנה".

בנוגע לדרישות הכספיות, נכתב: "במצב דברים זה אין בידי טלעד נתונים כספיים מדויקים, אך היא מעריכה, גם על סמך מידע שנמסר לה על ידי הנהלת הרשות בפגישה הנ"ל, כי על הרשות להשיב לה סך של 4 מיליון שקל לפחות (בתוספת ריבית והצמדה) בגין ההשתתפות בכיסוי חובו של ערוץ 10".

"אישור של המועצה להסדר שיביא לדחייה ו/או פריסה ו/או מחילה בחובה של ישראל 10 כלפי הרשות, יביא בהכרח לדחייה נוספת בפרסום התיקון לתקנות הכספים, בו תלויה השבת הכספים מאת הרשות לטלעד. בכך תמנע המועצה וימנעו חברי המועצה מטלעד, שלא כדין, לקבל כספים המגיעים לה זה מכבר. אלא שטלעד אינה צריכה לממן חובות של אחרים (ישראל 10 במקרה זה), וכספים שטלעד שילמה לרשות אינם 'בני ערובה' עד אשר אחרים יפרעו את חובם. לפיכך, תראה טלעד במועצה ובחבריה אחראים באופן אישי לאי השבת הכספים לטלעד, ככל שזו ההחלטה שתתקבל, על כל המשתמע מכך". עוד טוענים בטלעד כי בעניין המחוייבות לקולנוע, הרשות מחזיקה בידיה ומסרבת להשיב לטלעד ערבות בנקאית בסך של 1.4 מיליון שקל.

גורם ברשות השנייה, הביע תמיהה על הפנייה של טלעד, כיון שלדבריו מדובר בדרישה שכבר קיבלה גושפנקא בדו"ח תורג'מן ובמועצה כבר דובר על החזרת החלק היחסי לזכייניות ערוץ 2, כולל לטלעד ועתה ממתינים לראות אם ההסדר עם הערוץ יצא לפועל וכך ניתן יהיה להחזיר את הכספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות