אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית נגד איסתא: חייבה לפי שער חליפין גבוה מהמותר צילום: פייר תורג'מן

בקשה לייצוגית נגד איסתא: חייבה לפי שער חליפין גבוה מהמותר

התביעה, בהיקף 96 מיליון שקל הוגשה נגד חברת הבת של החברה - איסתא ישראל. התובעים: החברה מפרה את חוק הגנת הצרכן

20.08.2009, 14:43 | אירית קוטונה

רשת משרדי הנסיעות, איסתא ליינס, דיווחה היום (ה') כי קיבלה בקשה לאישור תובענה ייצוגית על סך כ-96 מיליון שקל. הבקשה הוגשה נגד חברת הבת של החברה, איסתא ישראל, לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי לימור והרצל אלון.

בבקשה נטען כי איסתא גובה את התשלום עבור שירותיה הנקובים במטבע חוץ, לפי שער חליפין גבוה משער המכירה האחרון, ביום העסקים שקדם למועד התשלום, ובכך היא מפרה לכאורה את הוראות חוק הגנת הצרכן.

איסתא מסרה לבורסה כי מבדיקה ראשונית שערכה עולה, כי על פניו אין בסיס לתובענה הייצוגית, שכן איסתא ישראל מחייבת את לקוחותיה בהתאם לשער החליפין כקבוע בהוראות חוק הגנת הצרכן, וכי סיכויי התביעה קלושים. כן מסרה החברה, כי בכוונתה להגיש תגובה לבקשה בתוך התקופה הקבועה לכך בחוק ולהתנגד לבקשה לאישור התובענה כייצוגית.

מחברת איסתא נמסר בתגובה: "חברת איסתא ישראל פועלת עפ"י חוק ומחייבת את לקוחותיה בהתאם לשער החליפין כקבוע בהוראת חוק הגנת הצרכן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כמה טוב שישי את השיטה הזו של תובענה יצוגית כדי לטפל בנוכלים הגדולים הללו
כשאיסתה רימתה אותי בשמונים ש"ח - אחרי שבחרתי לרכוש דיל למרמריס דווקא דרכה כי היא היתה זולה בסה"כ ב15 דולר משאר המתחרות על אותו דיל, רק סיננתי קללה עסיסית ולא היה לי מה לעשות.. שהרי לא אלך לתביעות קטנות על 80 ש"ח.. אז נכון שהמוכרנית סגרה איתי תשלום בדולארים ושכחה לציין מה השער האמיתי שגובה עברו העיסקה שהוא כנראה "שער איסתה" ונכון ששכחה להזכיר גם עמלה של 10 דולר נוספים שלקחה מכרטיס האשראי שלי. ופתאום אני רואה את כל זה בדיווח כרטיס האשראי בסוף החודש - ששער הדולר לפיו נסגרה העיסקה הוא גבוה יותר אפילו משער המכירה של הבנקים שהיה באותו יום ושהם תקעו לי גם עמלה מעצבנת אותה שכחו לציין. אבל לא היה לי מה לעשות כי זה "כסף קטן" ממנו הם כנראה עושים מליונים. מזל שיש כלי כזה של תביעה יצוגית שגורם לכל העסקים הגדולים במדינה המושחתת הזו לרעוד קצת לפני שימשיכו לרמות בשיטת מצליח את האנשים הקטנים.
יוסי  |  21.08.09